Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezeknek a régi amerikai kombi...

Ezeknek a régi amerikai kombi autóknak (képek) tényleg faburkolat volt erősítve az oldalára és a hátuljára, vagy csak fautánzatú dekorfólia?

Figyelt kérdés

És ez csak "díszítőelem" volt a sajátos amerikai ízlésvilág szerint, vagy volt benne valami ráció?


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2016. febr. 7. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Konkrétan a 2. képen lévő Ford Country Squire-ről tudom, hogy csak az gyártás első két évében volt igazi fa berakás. Tehát nem fából volt, ez csak egy vékony fa, nagyon vékonyan.

A következő évektől végig csak utánzat volt.

A többi autónál is csak egy berakás volt ez, nem pusztán csak fa.

Volt egy kis furgon talán a '60-'70-es években aminek a hátsó része tényleg fából volt, de nem ugrik be a neve hirtelen. Talán egy Ford.

2016. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem olvasható, volt egy kezdeményezés, amikor fából volt a váz, és minden ami csak lehetséges volt. Bármilyen furcsa, de macerásabb volt gyártani, és veszélyesebb volt a vasváznál, úgyhogy abbahagyták.

Angliában még akad angol gyártmányú fakarosszériás kisméretű személyautó, de csak megszállott gyűjtőknél.

2016. febr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, II. világháborús nosztalgia. A fém kellett a hadseregnek, ezért sok faelem volt a kocsikban.
2016. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!