Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlás esetén...

Használtautó vásárlás esetén mennyire etikus ez a dolog?

Figyelt kérdés

Autót szeretnék vásárolni, és az átnézéshez ragaszkodom. Ugye egy olyan autóért amit esetleg meg se veszek, nem szeretném kifizetni az átvizsgálás költségét, azonban ha ezek után is kellene, azta magamra vállalnám. Ez mennyire etikus, mennyire bevett gyakorlat?

Alább a megfogalmazott szerződés:

Szerződés

Mely létrejött xyz (továbbiakban: Eladó) és zxy (továbbiakban: Vevő) között 2016.x.y.-án

Eladó garantálja hogy Vevőt a xxx yyy típusú abc-123 frsz.-ú jármű (továbbiakban: Jármű) műszaki állapotáról és hibáiról teljeskörűen tájékoztatta, az átvizsgálásba beleegyezik. Eladó garantálja hogy ha az átvizsgálás, melynek helyszíne xyz, összege x Forint, eredménye isneretében a Vevő nem tart igényt a Járműre, akkor Vevő az átvizsgálás díját megtéríti. Amennyiben Vevő az átvizsgálás eredményét ismerve igényt tart a járműre, úgy annak költségét magára vállalja.



2016. febr. 7. 15:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek fuss neki még egyszer:

"Eladó garantálja hogy ha az átvizsgálás, melynek helyszíne xyz, összege x Forint, eredménye isneretében a Vevő nem tart igényt a Járműre, akkor Vevő az átvizsgálás díját megtéríti."

Értem, hogy mit szerertnél, de még megfogalmaznod sem sikerült. Amúgy ebbe senki sem fog belemenni, ébredj fel, üdv a valóságban. Ha kocsi kell, akkor ezt le kell nyelned, az eladónak nem fontos, hogy te vedd meg. Neki majd lesz más valaki, neked meg nem lesz kocsid.

2016. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Senki sem fog fizetni az átvizsgálásért, hogy aztán a végén azt mondd, hogy ááá, köszi, csak vicceltem. Ha komolyan érdekel a vas, áldozni kell rá.
2016. febr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem vettem még használtautót, ezért kérdezem hogy mi a bevett gyakorlat.

Az elírásért meg bocsi, 3 perc alatt dobtam össze.

Ugyanis azoknak a márkáknak a szervízei amiket néztem, 30-40 000 körül vállalják ezt. Szóval nem fillérbaszásból, mert mondjuk ezeknek az összegeknek a felét lenyelném, mert jogos amit mondtok. Csupán a százezres javításokat meg guruló betegágyakat akarom kiszűrni, nem várok makulátlan állapotot és teljes hibamentességet egy 10 éves prémiumtól, de erre meg nem akarok esetleges százezreket elszórni hogy otthagyjam őket a tulajnál hogy bocsika nem kell. Erre akkor mi a megoldás vagy módszer?

Köszönöm a válaszokat.

2016. febr. 7. 15:53
 4/17 A kérdező kommentje:
Természetesen ha oké a vas, max kisebb hibák vannak rajta, akkor én állnám a dolgot, nem az eladó nyakába varrnám. Csak ha valami nagyon nagy gixxer van vele, akkor mondanám hogy nem. Vigyek szerelőt, vagy hogy csináljam?
2016. febr. 7. 15:56
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ember, képzeld el, hogy eladsz egy autót. Jössz, mész, jársz vele, minden oké, azt mondod a vevőnek hogy semmi baja nincs, mehet az átvizsgálásra. A nagyokosok a márkaszervízben nyilván találnak valami hibát. Te kiperkáltál ezért 30 ezer forintot és elment a fél napod is. Mit szólnál ehhez?
2016. febr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Vigyél magaddal egy olyan fazont, aki ért az autókhoz, és szereti is őket.Nem kell feltétlenül autószerelőnek lenni.

Az mindenféle kavarás nélkül, némi hümmögéssel megnézi, aztán valamit mond...

gondold el, ha te lennél az eladó...akkor mit tennél?


naugye.

2016. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyjából olyan ötlet, mintha pl. elautóznál 300 km-t egy autót megnézni és amikor nem tettszik, az eladóval akarnád kifizettetni az üzemanyagköltségedet.
2016. febr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez inkább attól függ, hogyan tudtok megegyezni. Ha az eladó belemegy, akkor ok.

Itt írták, hogy van, ahol 30 ezer forintot is elkérnek az átvizsgálásért. Ha az eladónak van 10 vevőjelöltje és mindegyik el akarja vinni átvizsgálásra ugyanilyen feltételekkel, akkor a végén az eladó 300 000 forintja bánja. Inkább van esély arra, hogy a szövegben megírt feltételeket fogadja majd el az eladó. Azaz, ha végül megveszed az autót, akkor úgy veszi, hogy belealkudtad az árba a vizsgálat költségét. Ezen kívül még van eredetiség vizsgálat is, ami lehet 17 000 és 20 000 forint között és ezt is sokan bele akarják alkudni az árba. Ha te is így teszel, akkor már kb. 50 000 forintot enged. Akkor még nem is tudjuk, hogy mennyit akarsz alkudni az autó árából. Az autó értékét sem ismerjük.

Ha az eladó autó félmillió forintot ér, akkor a tulajdonosa hamar úgy ítélheti meg, hogy ezek után neki meg sem éri eladnia neked.

2016. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges macera. Egyik ember már leírta a megoldást, én is ezt csináltam. Keress valakit ismerősi körben, aki ért az autókhoz, és hajlandó az idejéből áldozni azért, hogy megnézze. Lehet, hogy elkér pár ezer forintot, esetleg te adsz neki, mert mégis szívességet tett neked, de ez van, ezt le kell nyelni.

Én is így tettem. Egy hozzá értő ember, kb. fél óra alatt megmondja, hogy van-e baja a kocsinak, és ha igen, akkor mivel lehetnek gondok. Felnyitja a motorháztetőt, meghallgatja a motort, ellenőrzi a lengéscsillapítókat, az alvázat, megmondja-e hogy volt-e törve, és beül vezetni, akkor meg aztán elég sok minden kiderült. Egy próbakörre amúgy is el szokás vinni az autót vétel előtt.

De az, hogy te komplett kivizsgáztatást akarsz, az egyrészt felesleges, másrészt úgysem fog menni. Ha én most eladnám a kocsimat, én se mennék bele, hogy majd jól kivizsgáltatod, és utána eldöntöd, hogy kell-e neked, és mindezt az én pénzemen. Hát ilyen nincs. Ez olyan, mint amikor egyszer egy számítógépes alkatrészt akartam eladni, és valami nagyokos megkérdezte, hogy adok-e rá 1 hét próbagaranciát. Mondom, hogy nem. Erre visszaírt, hogy akarok kipróbálatlan terméket eladni. De mondom, ha én eladom neki, ő nála meg elromlik, akkor adjam vissza a pénzt, és legyen egy működésképtelen processzorom? Ha a termék nem jó, vagy gond van vele, az eladó megnézi, ha kell visszadja a pénzt, ez íratlan szabály, de írásban akkor sem kérünk ilyet. Oké, most elektronikus cuccokról beszélek, de kb ugyanez a helyzet az autóvásárlásoddal is.

2016. febr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy csináltam ez első autómnál, hogy elmentem a legközelebbi szerelőhöz, és körülnéztem nála. tetszett,, amit láttam, és azt mondtam neki: Nézd, fäszikám, az elkövetkező 5 évben úgyis hozzád fogom hozni a vasat javításra meg karbantartásra. Ilyen szemmel légy szíves nézd meg, és mondd meg, hogy érdemes-e megvennem. Legutóbb Németországban is ezt csináltam. Eddig mindig bejött az elmúlt 40 évben.
2016. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!