Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti vennétek 15 év feletti autót?

Ti vennétek 15 év feletti autót?

Figyelt kérdés

Anno az első autóm egy VW Bora volt, amit aztán végül egy baleset miatt cseréltem le. Ha az nincs, akkor mév mindig azt az autót használom, nrm a mostanit, amit csak szükségből vettem egy. Egy öregebb, kisebb autó (Peugeot 106).

A Bora nekem nagyon bejött minden szempontból. Kijézetre, méretre, amire használtam tökéletes volt.

Ezért elgondolkodtam rajta, hogy jövőre ( szeretnék egy jobb állapotút venni, amihez még gyűjteni kell) veszek ismét egyet. Viszojt addigra jobb esetben is 15 évesek lesznek, legalábbis úgy rémlik, hogy 2002-ig gyártották őket, aztán jöttek az ötödik generációs Jetták...

Szerintetek érdemes belevágni, megvenni egy ennyi idős autót ?



2016. febr. 8. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Nekem Golf IV-m van. '98 decemberi. Nekem is a 15 év volt a lélektani határ, amikor vettem. Egyáltalán nem bántam meg. Két év alatt mentem vele 107.000 km-t. Múlt héten volt műszakin, nem kellett hozzányúlni, úgy ment át. Én nagyon nem bántam meg. Szóval ha találsz egy jó Bora-t akkor vedd meg nyugodtan szerintem. Pár évig még autó marad. Mondjuk én már lassan a cserén gondolkozom, de azért odébb van még
2016. febr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Persze, sőt már többször vettem is és nem bántam meg. Amit megbántam az jóval 10 év alatt volt,de kétszer annyi baja volt mint egy 20onévesnek :D Nem a kor számít inkább a futott km.Mondjuk azzal meg csalnak,szóval inkább az állapot számít,szóval tüzetesen át kell nézni a kiszemeltet.
2016. febr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon megkíméltet és garázsban tartottat igen . Ez a típus hamar lefut ,a VW jó márka de újabb Passatot érdemesebb venni , a Boránál jobbak minden tekintetben .
2016. febr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem évjáratot meg km-et veszünk,hanem állapotot!Ha egyben van rendben van akkkr miért ne vennél Borat?Főleg ha az tetszik,azt akarsz!
2016. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Van egy 38 éves kocsim is, igaz csak hobbinak, de ettől még 38 éves. Igaz, egyben van, bár nem két fillér és két perc ment rá. :)
2016. febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Persze, vennék, de nem ilyen rendszeres 1000 kilóméteres utakra. De azért ilyen mindennapit ide-oda szaladgálásra a 15-20 éves autó is tökéletes.

Amúgy a Borát 2005-ig gyártották, és csak akkor jöttek a Jetták. Bár irreálisan drágák, sokkal drágábbak mint egy Golf 4, pedig gyakrolatilag egy és ugyanaz. Nem tudom ennek mi az oka.

2016. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !

Annyit fűznék hozzá, hogy a nála újabb, fiatalabb Passat már a hatodik generációs, ami alsó hangon is kétszer annyi, mint egy Bora...

Annyit pedig egyelőre nemnszeretnék autóra költeni.

2016. febr. 8. 14:58
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
A magyar autópark -a céges autó nem számít- legalább 70-80%-a 15 év feletti. Az én autóm pl 18 éves. Ha jó állapotban van, és korrekt az ár, akkor simán 20-25 éves autót is vennék. Tudod, örök igazság, amit mindenhol szajkóznak, hogy állapotot veszünk, nem évjáratot, vagy kilométert. Ha te a Bora-t szereted, bevált, rendben volt, akkor semmi kivetni valót nem látok abban, hogy újra azt vegyél.
2016. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem életkort, állapotot veszünk.

Kb. 1995 nel fiatalabb nekem nem tetszik es a vw se, de barmit vesz barki akkor okos ha állapotot nez.

2016. febr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
állapotot veszünk, nem kort. Szóval igen.
2016. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!