Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell helyesen váltani...

Hogyan kell helyesen váltani magasabb fokozatokban?

Figyelt kérdés

Ha magasabb fokozatokban (2,3,4,5) váltunk akkor milyen gyorsan kell felengedni a kuplungot? Tudom, hogy csúsztatni nem szabad, de mi van akkor ha csak gyorsan leveszem a lábam a pedálról és gázt adok? Vagy fokozatosan kell?

Köszönöm a válaszokat!



2016. febr. 10. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csúsztatni is. Persze nem úgy mint pl. kézifékes indulásnál, csak egy picit. De le is lehet ugrani a kuplungról ha sportosan akarsz vezetni.

Legjobb a középút. Gáz le, kuplung be, váltás, kuplung ki és ezzel egy időben gázt adsz.

2016. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én még magasabb sebességi fokozatokban is megtartom egy picit a fogásponton (rövidebb ideig nyilván, mint indulásnál), de amikor eléri a fogáspontot, már adok neki gázt is, így simább a váltás.

De már a váltás előtt is érdemes a gázpedál felengedésével párhuzamosan elkezdeni benyomni a kuplungot, így a motorfék nem kezdi el visszafékezni az autót.

2016. febr. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
4-ből 5-be például már egyáltalán nem kell csúsztatni, de ha nem jól csinálod, itt is ránthat az autó. Én van, hogy 0,2 másodpercig kb megtartom ilyenkor is fogásponton a kuplungot, biztos ami biztos, hogy rántásmentes legyen a váltás. Inkább csúsztass egy kicsit, minthogy rángasson az autó, mert a rángatás többet árt, mint a csúsztatás.
2016. febr. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!