Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom, hogy a kuplungtá...

Honnan tudom, hogy a kuplungtárcsa vagy a kettős tömegű lendkerék a hibás?

Figyelt kérdés
Dízel autóban ha gyanús, hogy szétmegy a kuplungtárcsa akkor biztosan cserés a kettős tömegű lendkerék is?

2016. febr. 15. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

A kuplung az vagy megcsúszik, vagy magasan fog, vagy remegteti a motort a kiegyensúlyozatlanság miatt.

A lendkerék indításnál, elindulásnál vagy padlógáznál csattog.

Nem feltétlenül teszi tönkre egyik a másikat. Viszont a munkadíj nem két forint. Rajtad áll bevállalod e 2x a munkadíjat, vagy inkább egyszerre cserélsz mindent.

2016. febr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A szervizkönyv szerint 20000 km-el ezelőtt (még akkor nem az enyém volt az autó) volt cserélve a lendkerék, ezért imádkozok hogy azzal ne legyen baj mert gatyám rámegy.
2016. febr. 15. 15:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor mi a gond? Lekapják a váltót és meglesik a lendkereket. Ha tényleg kicserélték, azt látni fogják rajta.
2016. febr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A héten viszem is
2016. febr. 15. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert lendkerékcserénél normálisan a kuplungtárcsát is kötelező kicserélni. Aztán vagy nagy spórolás volt, vagy a szerelő volt hülye. De a fent fogó kuplungpedálnak nincs köze a lendkerékhez, szerintem csak a tárcsával lesz a baj.
2016. febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!