Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Más autóba gyártott alkatrész...

Más autóba gyártott alkatrész beszerelése lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy oldal a www.deviltuning.hu rengeteg alkatrészük alá oda van írva, hogy milyen kocsiba való pl. Honda Civic, de én azt az alkatrészt egy másmilyen kocsiba akarom beszerelni az lehetséges? Nagyon át kéne alakítani, sőt legális-e? Motor "tuning"-ról van szó nem optikailag! Nem értek hozzá azért kérdezem. Köszi a válaszokat.

2016. febr. 20. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem értesz hozzá, akkor ilyen otthoni barkácsműveletnek neki sem érdemes állni...

Aztán az se mindegy, hogy miről van szó konkrétan.

2016. febr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 veterán vas ***** válasza:
100%

Ha jól értem, segítséget kérsz, mivel "azt az alkatrész" szeretnéd beszerelni egy "másmilyen kocsiba".


Remélem belátod, hogy ennyi konkrétumra, elég nehéz pontos választ adni. ;)

2016. febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Reszelsz,fúrsz,faragsz,és jön az öreg székely ,megkérdezi:Mi lesz belőle?Válaszod:Ha el nem izélem,fogpiszkáló.
2016. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kicsit konkretizáld a dolgot.
2016. febr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy például ezt [link] a terméket be lehetne-e szerelni egy 1.8 16V Vectra b-be! Amúgy eszembe se jutott, hogy én barkácsoljak természetesen szakemberrel csináltatnék mindent, csak érdekel, hogy lehet-e.
2016. febr. 21. 09:00
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon sok minden vagy így fent, hogy oda van írva mint ide is, hogy Honda Civic. Ettől függetlenűl más autóba is mint amint leírtam Vectrába is lehetséges be rakni?
2016. febr. 21. 09:02
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Ezt így felejtős! Ezt még lehet egy "szakember" se fogja neked beszerelni. Ha egyedileg legyártaná az már okés. De ezt nem igen tudja átalakítani. Csavarjukak stimmelnek? Szívó bemenetek stimmelnek? Átmérők stimmelnek? Lehet nem tud rajta annyit faragni, hogy ez pontosan a helyén legyen másrészt kérdés ha sikerül jó-e lesz a kocsi. Nem hiába gyártanak mindent az adott típushoz.
2016. febr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja, értem. De Opelekbe ugyan olyan motor van nem? Tehát egy astra f vagy calibra alkatrész már bele menne vectrába vagy ugyan az a helyzet azzal is?
2016. febr. 21. 09:24
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha a motorkód eleje stimmel akkor van rá esély. De még a motor gyártási ideje se mindegy. Pl. Fiat 1.6 benzines motorjából van egy facelift elötti és egy utánni verzió. Ránézésre hasonló de már mások az anyagminőségek, megmunkálások, elektronikai vezérlések.
2016. febr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 veterán vas ***** válasza:

A linken látható alkatrész, ezer+1 paraméterrel bír. Ha ezek közül csak egy(!) nem egyezik a hozzá illeszkedővel, már nem lehet -átalakítás nélkül- fölszerelni. Adódik a kérdés, melyiket alakíttatod át? Az újat érdemes faragni, vagy a befogadó alkatrészt?

Első esetben (a szívósornál), azonnal ugrik a garancia, második esetben az Ople blokkot kárhoztatod örök -visszaalakíthatatlan Honda kapcsolatra.

Mindeközben még azt sem tudod, mi lesz a végeredmény, fog-e működni egyáltalán?

Amúgy már ott megdől a történet, hogy találsz-e olyan mestert, aki időt és energiát szentel egy ilyen "párosítási akcióhoz"?

Ha szerencsés vagy, és esetleg valaki belemegy ebbe a méricskélős kísérletezős mókába, azt még külön meg kell fizetni. Az sem filléres buli. Aztán jönnek a járulékos problémák, a csövek, kábelek, ez ide nem fér el, annak más a csatlakozója,...stb.

Ha már mechanikailag minden OK, össze van rakva, akkor jön majd a beállítás, programozás, és hangolás végeláthatatlan folyamata. Nagyon sok idő és még több pénz.


Szóval, hagyd az egészet ne okozz magadnak idegbajt.

Ennyi pénzből szebbé jobbá teheted az autódat, gyárilag ehhez a típushoz tervezett alkatrészekkel, kiegészítőkkel.

2016. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!