Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelező felelősség biztosítás...

Kötelező felelősség biztosítás váltása, hogyan, mik a teendők?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az autómon kb 2 hét múlva lesz a KGFB évforduló,szeretnék biztosítót váltani. Mikor tehetem meg, pont az évforduló napján,vagy még előtte? Előre kell szólni,hogy mást fogok választani,vagy majd az új kiértesíti a régit?


Köszi a válaszokat!



2016. febr. 22. 09:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Ha jól tudom előtte kell jelezned írásban a meglévő biztosítód felé, ezt tedd meg mihamarább ne azon a napon, sőt a másik biztosítót amire váltasz őket is fel kell majd keresned egy papírral amit a meglévő biztosítódtól kapsz amin a bónusz fokozatod van, káresemények ha voltak. De először a meglévő biztosítódnál jelezd a szándékod és kérd ki a korábban említett papírt.
2016. febr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha két hét múlva lesz az évfordulód, akkor ezzel már elkéstél. A szerződést legkésőbb az évforduló előtt 30 nappal mondhatod fel, az új szerződést viszont megkötheted akár az évforduló napján is. Ha tehát pl. március 1-jén van az évfordulód, akkor január 30-ig kell felmondani a régi szerződést. De mégjobb korábban, hiszen a felmondásnak be kell érkeznie a biztosítóhoz időben. Az a tuti, ha legalább másfél hónappal előtte felmondod, ha már tudod, hogy váltani akarsz. Az új indexdíjról 50 nappal korábban küldik az értesítést, annak tükrében már pontosan tudhatod, hogy maradni akarsz-e, vagy mennél.
2016. febr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt már elbuktad. A forduló előtt MINIMUM 30 nappal fel kell mondani a régi szerződést. A másikat pedig legkésőbb a forduló napján meg kell kötni.

Na majd jövőre! Már 2 HÓNAPPAL a forduló időpontja előtt elkezdhetsz nézelődni.

2016. febr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Így van. AZ évforduló előtt 30-60 nappal lehet felmondani a biztosítást. És legkésőbb az évforduló napján kell megkötni az újat.

Úgyhogy idén erről már lekéstél, majd jövőre előbb gondolkozol.

2016. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ok,és ha nem fizetem be,akkor fedezetlenség miatt úgyis felbontják velem a szerződést,nem?
2016. febr. 22. 11:36
 6/14 A kérdező kommentje:
már nem azért,csak nem mindegy,hogy 25öt fizetek negyedévente,vagy "csak" 15öt, az éves szinten 40.000
2016. febr. 22. 11:38
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem okos dolog nem fizetni, mert ugyan felbontják majd a szerződésedet (díjnemfizetés miatt), de ilyenkor nem válthatsz biztosítót és kezdheted gyűjteni a bónuszt újra A0-ról, ha pedig malusos vagy akkor az megy tovább.
2016. febr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ezért szeretnék váltani,mert 4 éve vagyok ugyanennél a biztosítónál,annyi,hogy egyszer autót váltottam,akkor ùjra 0ról indítottam,mert a másik még egy hónapig megvolt,aztán most volt egy balesetem,így is 15.000et fizettem 3havonta,most visszadobtak 0ra, és még egy 10.000rel növelték a befizetendőt.
2016. febr. 22. 11:48
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nem fizeted be, akkor 60 nap után díj nem fizetéssel megszűnik a szerződésed. Innentől kezdve fedezetlenségi díjat kell fizetned a Mabisz számára, ezt is 30 százalékos baleseti adó terheli. A fedezetlenségi díj összege magas, egy átlagos autóra 420-480 Ft naponta (!) + 30 százalékos adó, vagyis 546-624 Ft naponta. De itt a pontos táblázat:


[link]


Ezt a díjat addig fizeted, amíg nem lesz ismét biztosításod. Rossz hír, hogy ha díj nem fizetés miatt szűnt meg a szerződésed, csak a régi biztosítónál kötheted újra a szerződést. Szintén rossz hír, hogy díj nem fizetéses ügyfélként más biztosítók jövőre magasabb tarifát kínálhatnak neked, mint ha rendesen fizető ügyfél lettél volna.

2016. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
:s Jó,akkor befizetem, de elvileg november-december táján is válthatok,ugye? Olyankor is ilyen sokkal előtte kell szólni?
2016. febr. 22. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!