Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelező felelősség biztosítás...

Kötelező felelősség biztosítás váltása, hogyan, mik a teendők?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az autómon kb 2 hét múlva lesz a KGFB évforduló,szeretnék biztosítót váltani. Mikor tehetem meg, pont az évforduló napján,vagy még előtte? Előre kell szólni,hogy mást fogok választani,vagy majd az új kiértesíti a régit?


Köszi a válaszokat!



2016. febr. 22. 09:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Még egyszer a határidők:


1. A biztosítóknak 60 nappal a hatályba lépés előtt kell tarifát hirdetniük, és bármikor hirdethetnek új díjakat év közben, akár naponta is. Ha neked van egy évfordulód pl. március 1-jén, akkor neked fölösleges novemberben tarifákat nézni, mert azok még változhatnak addig. A január elején meghirdetett díjakból kell kiindulnod. Nem tudom, mi a pontos évfordulód, de számolj vissza 60 napot, és akkor nézegesd, amikor az eljön.


2. Az indexdíjadról, vagyis az új tarifáról 50 nappal az évforduó előtt kapsz értesítést.


3. Felmondani a régi szerződést évforduló előtt 30 nappal lehet


4. Az újat megkötni a felmondás után, de legkésőbb az évforduló napján kell.

2016. febr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Te nagyon nem értesz semmit.


Egyrészt a bónuszt átvihetted volna.

AMikor vetted a 2. kocsit, ok, hogy A0-ra kötötték a biztosítást, mert ez így van. De amikor eladtad a másikat, kérvényezted a biztosítónál, hogy vigyék át a bónuszod? Vagy ezt nekik gondolatolvasással tudniuk kellett volna?


Másrészt te nem válthatsz novemberben. Csak akik 2010 előtt vették a kocsijukat. Akik az után, azoknak a biztosítás kötésének napja az évforduló.


Harmadrészt: te már 4 éve többet fizetsz, most hirtelen ilyen fontos lett a váltás? Eddig miért nem tájékozódtál, hogy mikor válthatsz?

2016. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Nem otthon lakom,a leveleket oda kaptam,ami most került kézhez, ebből derült hogy a negyedéves díj 13.983 Ft-ról 25.473 Ft-ra emelkedik. Ezért lett ilyen sürgős, mert most március 11-én van az évfordulóm. Egyébként, amikor eladtam a régit, kérvényeztem az újhoz a bónusz átvitelét, de nem változotr semmi,nem fizettem kevesebbet. Gondoltam majd az évfordulóval, aztán most koppantam,mert még jóval több lett,mint volt. Ok értem már, legközelebb figyelek, akkor nem szúrom el, de eddig nem tudtam,hogy megy, és a biztosító sem küldött papírt,hogy ha mégsem akarom tovább, akkor ez és ez a teendőm. Mindenkinek megy a zöld!
2016. febr. 23. 19:24
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb megoldás egy alkusz társaságot megbízni. Ők minden évben, amikor aktuális lesz a biztosítóváltás figyelmeztetnek, szinte naponta küldenek emailt egy hónapon át, az oldalukon megnézi az ember a 20-25 biztosító ajánlatát, kiválasztja mit szeretne, majd ezt követően az alkusz társaság felmondja a régi biztosítást, megköti az újat. Betartva minden határidőt. Nekem meg csak érkezik a csekk, amit be kell fizetni és kész.

És mindezt ingyen. Legalábbis pénzt nem kérnek érte, hogy a biztosítás maga drágább-e, azt nem tudom, konkrétan csak a tavalyi Uniqa ajánlatot néztem meg ebből a szempontból, az fillére annyi volt Uniqa üzletben kötve és az alkusz társaságnál is. Viszont így elintéztem mindent itthonról "egy" kattintással.

2016. febr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!