Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak melyik jobb?...

Első autónak melyik jobb? többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok. vásárlás előtt állok. Célom az lenne a kocsival hogy falu-város között ingázzak (25-30 kilóméter) és néha hosszabb utakra induljak vele. Tanuló vagyok ezért a fogyasztás és az olcsó fenttartás a mérvadó de a szülők a biztonságot is elvárják. Benzines párti vagyok dieselből csak mercit vennék.

kinéztem pár típust:


Suzuki swift 1.0 , Fiat panda 1000 (régebbi fajta lehetőleg 4x4) , Renault twingo 1.2 16v , és az egyik kedvenc: Mercedes-benz 200D


Aki tud kérem írjon tapasztalatokat a fent említett autókról mint fenntartási költségek mint használhatóság szempontjából, esetleg aki tud más típust is azt is meghallgatom, ha meg ír mellé érveket azt külön megköszönném! 18/f



2016. febr. 27. 16:46
 1/5 Oliver38 ***** válasza:
nekünk opel corsa b-nk van ezért csak arrol tudok mondani információkat,a miénk 1.4es c14nz motorkódu 8szelepes benzines corsa,eddig csak üzemanyagszivattyut és katalizátort kelett rajta cserélni és már kb 15 éve a családban van az autó,én ezt a tipust javasolnám és mindenképp a nem ecotec változatokat mert azokat sokkal nehezebb szerelni,szerintem megbizható és dinamikus az autó nemtudom ez szempont e ha igen akkor 1.0,1.2-est nem igazán javasolnák egyébként olyan 100-150 ezerért kaphatsz már ilyen autót
2016. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1.0 Swift alig fogyaszt és olcsó fenntartani. Apámnak sokáig volt olyanja. Én is azért vettem Swiftet, mert fontos volt, hogy olcsón lehessen fenntartani viszont én az 1.3 8v választottam, mert ez jobban tudja szedni a lábát az 1.0-hez képest.
2016. febr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Swiftet lehet a legolcsóbban fenntartani. A Panda is olcsó, cserébe rohad, kényelmetlen és nagyon fapados. A 4x4-es sokat eszik és városban, a rövid fokozatok miatt nagyon rossz vezetni. A Twingo csajoknak való. A Merci teljesen más kategória. A 200D-ből nem lehet tudni melyik típusra gondolsz, de mindegyiket jóval drágább fenntartani.
2016. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a Swiftet ajánlanám, csak 1.3-as motorral, akor 8 vagy 16 szelepes motorral.
2016. febr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A Corsa az nem tetszik sajna... suzukink nekünk is van szeretem is de annál kicsit biztonságosabb kellene. A merciből meg a W124 es sorozat 2000 diesel jére gondoltam... esetleg a fiat punto szerintetek jo lenne?
2016. febr. 28. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!