Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jobb alsó sarokban ahol a...

A jobb alsó sarokban ahol a km számláló van folyamatosan mutat egy szervízjelet utána hogy oil. A kérdés az, hogy így még hány km -t lehet menni hogy ne legyen komolyabb baja az autónak? (300-500km? )

Figyelt kérdés
2015. jún. 5. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most megpróbálok jót tenni és ezért írom, hogy szinte azonnal el kell vinni szervizre.
2015. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most még biztonságosan pontosan nulla métert tehetsz meg az autóddal.
2015. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. téves jelzés, akkor akármennyit

2. valós hiba, akkor nulla métert

3. valós hiba, akkor addig, amíg tökéletesen tönkre nem vágtad a motort

2015. jún. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

aranka, nem unod még a folyamatos trollkodást?

Már sokszor mondtam magamban egy-egy kérdésedet olvasva, hogy ennél hülyébbnek már nem tettetheti magát valaki, de mindig okozol meglepetéseket. Egyszer, egyetlen egyszer feltehetnél végre egy igazi kérdést is.

2015. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Miért ne mehetnék vele? Úgy tudom hogy a hidegindításokat,fordulatot ilyesmi adatokkal számítja ki hogy mikor szükséges az olajcsere, nem? Tény hogy már lekéne cserélni csak sajnos az összes szerelő jövőhétre mondott időpontot és hétvégén is szeretném használni az autót
2015. jún. 5. 22:49
 6/8 A kérdező kommentje:
A piros olaj jelzés pedig nem ég egyáltalán
2015. jún. 5. 23:45
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

"Úgy tudom hogy a hidegindításokat,fordulatot ilyesmi adatokkal számítja ki hogy mikor szükséges az olajcsere, nem?"


Legtöbbször nem. Az előző szerviz alkalmával ha lenullázták és beállították a következő csere idejét, akkor arra figyelmeztet. Van amelyik fix 10 ezer km-enként, de van olyan autó, amelyiknél belehet állítani, hogy mikor figyelmeztessen. Ha túlléped nem történik különösebb baj, de általában már korábban szoktak figyelmeztetni, és amikor ráadod a gyújtást visszaszámol pár száz km-ről.

2015. jún. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen kocsi?

Régebbiekben simán futásteljesítmény alapján villantja ki az előző nullázáshoz képest. Szerintem simán az olajcsereperiódus lejárására figyelmeztet. Feltéve ha jól írod körül a jelenséget

2015. jún. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!