Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő vezetőnek, friss jogsiva...

Kezdő vezetőnek, friss jogsival benzines autó?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, és autót szeretnék venni. 1 hónapja van jogosítványom, előtte sosem vezettem (szüleimnek nincs jogsija) Hallottam olyat, hogy a benzines autó hamarabb lefullad, és nem szeretnék az útközepén maradni. Ebből mennyi igaz? Tanácsokat is elfogadok :)
2016. febr. 28. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem fullad le a benzines autó, hamarabb. Mondjuk úgy, hogy könnyebb vele lefulladni, mert kisebb a nyomaték. De neked kezdő jogsis 21éves lánynak igen is benzines kell. Egy turbodízelt 1 év alatt kinyírnál. Vegyél egy benzines Polot, Corsat, Cliot, Corollat és nem lesz gondod.
2016. febr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tothp ***** válasza:
30%
Igen. Kezdő autósnak "igénytelen" gépet. A rutintalanság a technika nagy ellensége. De sebaj. Mindenki így kezdte, legfeljebb nem vallja be. (van aki a himlőoltással kapja a Fittipaldi szérumot is) Kell egy üzemképes, megbízható verda, amiért nem kár, ha legyalázod. Aztán jöhetnek a komolyabb vasak. Egy "B" vagy "C" corsa így elsőre nem tűnik rossz választásnak.
2016. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan vehetsz benzines autót, simán megszokható.
2016. febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem komoly gondjaim voltak, de hozzá lehet szokni :)

Egyedül kínlódtam vele egy darabig, de végül az oktatómat beültettem magam mellé, és cca 1 óra alatt rendbetette a dolgot. Aztóta nem fulladok le jelentősen gyakrabban, mint más, nem túl rutinos vezető.

2016. febr. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dízelautóval tanultam vezetni, aztán jött az első benzines kocsim. Dízelautóval megszoktam, hogy nyomatékos, és elég felengednem a kuplungot csak, és simán indul. Benzines autóra furcsa volt átszokni. Amikor hazahoztam, emlékszem, elég sokszor lefulladtam - szerencsére este volt, így kevesen voltak az úton. Nem éreztem még a kocsit, ezért minden indulás előtt felpörgettem a motort - biztos, ami biztos alapon. De viszont - és itt jön a jó hír neked - a harmadik utam alkalmával már megszűntek a lefulladások, és tudtam, hogy mikor kell gázt nyomni, tökéletesen ráéreztem a fogáspontra is. Azóta nincsenek ilyen gondok a kocsival, teljesen simán megy az elindulás, meg minden. Szerintem annyi az egész, hogy rá kell érezni, de ezt nem úgy kell gondolni, mint amikor teljesen hozzá nem értőként beültél az első vezetőórádra, tehát ilyenről szó sincs. Ez a ráérzés dolog pár nap alatt megtörténik, és onnantól már jó vagy. Szóval nyugodtan vegyél benzinest.

Ja, és nem igaz, hogy hamarabb lefullad. Csak ha lendületesen akarsz haladni, akkor szükséges gázt adni (persze ilyenkor érdemes), meg persze emelkedőn, de én például ha parkolni akarok, vagy nagyon finom műveletet végrehajtani, akkor simán tudom irányítani csak kuplunggal, nem kell gázt adnom. Forgalom az persze más tészta.

2016. febr. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!