Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW golf 4 gyújtás probléma,...

VW golf 4 gyújtás probléma, tippek?

Figyelt kérdés
Van egy VW Golf IV 1.9 Pd TDI 2000-es évjáratú autóm, az a problémám,hogy mindegy télen vagy nyáron, gyújtásn mindig hajtat a motor olyan 5-8 másodpercig, és csak utána gyúl be. Diagnosztikán nem írt semmi hibakódot, az izzítókat leellenőriztük,rendben van mind a 4. Volt már nektek esetleg ilyen problémátok? Tudnátok adni tippeket? Válaszaitokat előre is köszönöm szépen, ha valamit hibásan írtam volna, elnézéseteket kérem, szlovákiai vagyok.

2016. márc. 2. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Vagyis nehezen indul.

5-8 mp-ig tekeri az önindító mielőtt beindul.

Nem volt még ilyen problémám pd-vel, sőt jellenző rájuk, hogy nagyon könnyen indulnak.

1. Az akkumulátor elég erős, rendesen tekeri?

Megvan az indítási fordulatszám?

2. Amikor ráteszed a gyújtást dolgozik az üzemanyagpumpa.

Hallod hogy lök a gázolajon a tank felöl?

Tömítetlenség pd elemeknél/alatt ?

3. Kompressziót ellenőrízném ha az előzőek rendben vannak.

2016. márc. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az aksi nem rég lett bele véve, erős aksi, nincs baja, plussz próbáltam már másik aksival is, assal sem javult a helyzet .. mikor elfordítom a kulcsot, igen, hallani rendesen a nyomást ..
2016. márc. 2. 23:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Kezd az adagoló megrémülni,el kell vinni szakihoz
2016. márc. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3

pd tdi-be nincs adagoló

De azért okoskodj bele.

2016. márc. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Még annyit tennék hozzá a leírtakhoz, hogy van amikor begyúl pöcre, próbáltam kielemezni, hogy amikor az autó dombon áll orrával vagy hátával, de nincs semmi olyan szituáció, amire konkrétan rá lehetne mondani, hogy igen, úgy könnyen gyúl .. csak találomra, valamikor könnyen gyúl, valamikor meg 5-8 mp .. köszönöm szépen egyébként a válaszaitokat! :)
2016. márc. 3. 08:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Sikerült beszélnem az egyik szerelővel, aki még akkor javította, mikor még nem volt az enyém az autó, azt mondta, hogy ezzel a problémával fordult hozzá az előző tulajdonos is, és hogy a ,,fúvóka"(nem tudom magyarul az hogy van, szlovákul tryska) alatt valami gumialátétet cserélt .. az után javult a helyzet, de nem lett tökéletes .. esetleg még valami ötletek?
2016. márc. 10. 17:14
 7/10 anonim ***** válasza:

pd elemek alatti gumigyűrűk eresztik ki a gázolajat. Inditásnál először fel kell termelni a nyomást.

Rooszabb esetben pd elem fészke kikopva a hengerfejben, akkor hengerfej csere oldja meg, az elég drága.

Keress egy jobb szerelőt aki szétszedi és megnézi mi a gond.

2016. márc. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, jelzek ha sikerült előbbre jutnom :)
2016. márc. 10. 22:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Ok.
2016. márc. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagy örömmel írom, hogy kiküszöböltem a problémát :D a hengerfejben az adagolóelem .. tömítéseket cseréltettem rajtuk, és azóta pöcre indul az autó :) viszont a hengerfejet cserélnem kell, mert mechanikailag tönkre van :( de szerencsére találtam jó áron azt is .. egyőlre úgy néz ki ha azt kicserélem minden rendben lesz :) köszönöm szépen válaszaitokat és elnézést, hogy csak ilyen későn írok, de eddig tartott :D
2016. szept. 14. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!