Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autót venni hosszabb távra...

Új autót venni hosszabb távra sem érdemes?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy hosszútávon megbízható autót venni. Ha sokáig tartod, akár 15 -20 évig, akkor már érdemes egy megbízható újat venni nem?
2016. márc. 5. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha sokáig nálad lenne, és van rávaló, akkor nyugodtan.
2016. márc. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tomcatters ***** válasza:
Miért ne lenne érdemes... én is újonan vettem, és azóta is az van (11 éve) Bár gondoltam már rá,anno,h lecserélem,de túl sokat veszítenék rajta...Meg az újabb sem tud többet ... amennyire tartom ,annyiért úgy sem venné meg senki ... olcsóbban meg nem adom el :) így marad még pár évig :)
2016. márc. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én sem cserélgetek divatból. Addig tartanám, amíg műszakilag és esztétikai szempontból megbízható (rozsda)..
2016. márc. 5. 09:05
 4/11 Tomcatters ***** válasza:
Akkor hajrá .. nyugodtan vágj bele,nem fogod megbánni :) Azt legalabb tudod,hogy nincs tekergetve buherálva.. es ami fontos.. van rá garancia :)
2016. márc. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Akinek van kerete csak új autót éri meg vennie, veszít az érdékéből? igen ! De szinte minden veszít az értékéből ha már nem új.

Veszel egy kia-t csak példának mondom alapból 7 év garancia, azért kérdés mennyit használod, mert ha évi 50 ezer kilómtert mész akkor semelyik autó nem fog a maiak közül 20 évet elmenni alattad. Tuvábbá kapsz 12 év átrozsdásodási garanciát, hátrány viheted minden évbe szakszervizbe . Amiért megéri új autót venni az hogy tudod mit vennél hogy használod, plusz ha veszel egy 10 éves kocsit az 5 év mulva kuka, cserélheted, ha veszel egy újat 15 év mulva lesz 15 éves, tehát még árban sem biztos, hogy 1 új autó veszteség, vagy veszel 3 használtat a 15 év alatt és eggyel úgy is bebukod a dolgod... De új autót megéri annak is venni aki sokat utazik külföldre például és nem robbanhat le, apum 5 évenként kocsit cserél emiatt.

2016. márc. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

csakis új autót érdemes venni hosszú távra..

és itt jön a kérdés, no de melyik márka/típus a legszimpatikusabb?

2016. márc. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Éves szinten 10000 km-t használom a kocsit. A választás valószínűleg a Toyota Corolla lesz.
2016. márc. 5. 09:55
 8/11 Tomcatters ***** válasza:
Nálunk is van a családba corolla(faterom kedvence) 1.4 vvt-i szinten ujonan lett vásárolva..abba már 200 ezren felül van 15 éves .. és doha semmi gond nem volt vele :D (kopóalkatrészek cseréjén kívül)
2016. márc. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem, legalábbis szerintem.


Fogom az árát. Az összeget kettéveszem: nettó ár (az autó ára) + áfa (az állam nevű vállalkozás szolgáltatást nem tartalmazó jogdíja).


Lecsippentem az ár egy részét egy megbízhatónak mondható régebbi típus egy garantáltan hibátlan (tehát garanciális), de még inkább egy bevallottan szakadt példányára. Blokk szükség szerint garanciális felújításra, karosszéria kibeleztet, lakatolás ahol kell, és über alvázvédelem, fényezés (tartósság tekintetében), ... Magyarán restaurálás a kellő mértékben. Ekkor van egy olyan autóm, amit még lassabb tönkremenetelre terveztek.

Az ár fennmaradó részét, meg az áfát az üzemeltetésére költve az üzeme ingyen van évekig. Míg az új autómon szintén lesznek kopó, és meghibásodó, de nem garanciális dolgok, amiket vehetek márkakereskedői áron adott esetben, hogy a garancia megmaradjon, tehát sokkal többe fog kerülni pl. 5 év alatt is az új, mint a restaurált "régi".


De kinek a pap, kinek a -né

2016. márc. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem 10-12 évre is megéri újat venni. Legalábbis én azt fogok. A mostani is 11 éves, de elég sok km van már benne, így megérett a cserére.
2016. márc. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!