Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért menőbb egy olcsó 3-3.5...

Miért menőbb egy olcsó 3-3.5 milliós BMW mint egy új autó szerényebb márkából ami sokkal többe kerül?

Figyelt kérdés

Mi csak új autókat vettünk eddig, de nem prémiumot. Én nem értem, hogy miért azok a menők akik olcsón 3-4 millióért vesznek egy 8 éves BMW-t vagy Audi-t addig oké hogy prémiumok, de nem sok pénzt költöttek rá és akik ilyet vesznek általában nem is gazdagok. Ha valaki vesz egy új autót fel extrázva Pl:Jetta, Octavia 7 millióért akkor az mért kevésbé menő sokaknak? Értem, hogy nem prémium márka de azért mégiscsak sokkal többe került. Az emberek azt hiszik ha valakinek Audija van (vagy BMW, Mercedes) már alapból biztos gazdag pedig egyáltalán nem. Most persze csak azokra gondolok akik használtan veszik őket olyan modellt amiből már van újabb típus. És ne gyertek azzal, hogy irigykedek mert ilyen autóra nekünk is lenne pénzünk bármikor csak nem veszünk mert hosszú távon kockázatosabbnak találjuk.

Azért furcsa, hogy akinek 3 milliós autója van az menőbb (sokak szemében) mint akinek 7 milliós.



2016. márc. 5. 13:08
1 2 3
 1/22 Tomcatters ***** válasza:
Hát gondolom azért,mert nem lehet tudni hogy újonan v használtan vette ... :) Meg sokaknak fogalma sincsen,hogy egy autó pl: vegyünk e90 3 bmw .. mennyibe is kerül , és milyen idős :)
2016. márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%

Én azon csodálkozom, hogy egyeseket érdekel, hogy mások mit gondolnak az ő autójukról, vagy hogy ki kit tart menőbbnek.


Én ezt 12 évesen kinőttem, és azóta nem azért akarok valamit birtokolni, hogy mások előtt menő legyek, és pont le is szarom, hogy mit gondolnak róla/rólam.


Miért nem lépsz túl te is ezen? Mindenkinek más az értékrendje, ők olyanok te meg nem vagy olyan.


Legközelebb min fogsz meglepődni? Hogy hogy lehet, hogy valaki e klasszikus zenét szereti, mások meg a metált?

2016. márc. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
19%
Neked olcsónak számít egy 3-3,5 milliós autó?Mi vagy te, bankár?Vagy csak egy tizenéves, aki a szülei vagyonával büszkélkedik?
2016. márc. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
3%
Mert hulye az aki ennyi penzert uj tucatautot vesz, amikor vehetne valami specit is..
2016. márc. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ki a hót f..szt érdekel 10 éves kor fölött, hogy kinek milyen autója van?
2016. márc. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%

Na, hát nem magukra ismertek a válaszolók?


Azért egyébként, mert lúzerek.

Az a legjobb mikor arra nincs pénze, hogy tankoljon bele vagy vegyen rá egy téli gumi garnitúrát.

Innentől kezdve meg igenis foglalkozok vele, mert télen majd az én autóm töri össze, mert nem tud megállni a szarjával.

De nem baj, neki 7-es BMW van a segge alatt:D

2016. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

Nem feltétlenül menőbb (bár sokak körében az).

Viszont azt nézd, hogy újonnan 3-3,5 millióért mit veszel? Egy alapmotoros Opel Corsát, vagy mondjuk egy Dacia Logant. Ezek nyilván nem menőek, de tökéletesek olyan embereknek, akiket nem érdekel az autózás, csak az A-ból B-be eljutás. Viszont gyengék, kényelmetlenek, alapvető extrák hiányoznak (kinek mi az alapvető ugye, klíma, ABS és hasonlók már minden új autóban van).

Vagy 3-3,5 milláért vehetsz egy patika állapotú Audi A6-ost például, az elképzelhető minden extrával, kényelmes, erős, igényes kidolgozottság, stb. Nekem ilyen van, egy laikusnak aki nem ismeri a típusokat, simán azt hazudhatnám, hogy 2 éves és újonnan vettem. Elhiszi. És hát ezért elég menőek ezek az autók bizonyos körökben: erősek, kényelmesek, stb. Most arról ne beszéljünk hogy mennyi a fenntartás, ennyivel kerül többe, hogy én például egy régebbi prémium autóval járok, és nem egy alsókategóriás új autóval. Ez a felár eddig nekem 200.000 forintba került, a többi mint csak kopó fogyó alkatrész, bár igaz hogy nekem az olajcsere is sokkal többe kerül, de mondom, megéri.

2016. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs kikről beszélsz, és hol hiszik azt, hogy egy 8-10 éves BMW vagy Merci a gazdagság jelképe. Jópár éve már annak, hogy elöntötték hazánkat Németország levedlett autói, szerintem ehhez szerintem már az ország minden részén hozzászokott az emberek szeme. Attól, hogy egy autónak M-es vagy N-es a rendszáma, még látszik rajta, hogy aktuális modell-e vagy pár generációval régebbi.
2016. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Koaxk Ábel ***** válasza:
64%

Erre a kérdésre pont tudok válaszolni, mert én is az említett 3 milliós BMW-s srácok közé tartozok.


Te azt gondolod, hogy ez csak a menőségről szól, viszont gondolom sosem ültél még a prémium trió autóiban.


Lehet, hogy az én kocsim most nem ér többet 3 milliónál, de az biztos, hogy oda nem adnám egy vadi új Suzukiért, de még egy 7 milliós Octavia-ért is csak azért maximum, hogy eladjam.


Az Octavia-kat pont jól ismerem melóhelyemen elég erős Skoda fétis van, nagyon jó autók, de vezetési élményben sehol nincs az én öreg 3-as BMW-hez képest, és ez nem elfogultság.


Persze én egy "fiatal" suttyó vagyok nem kell a véleményemre adni.


Apám világ életében sajnálta a pénzt komolyabb autókra mondván a VW Bora bőven mindent tud ami neki kell. Mivel tudhat többet például egy prémium kocsi?


Végül 7 millió körül vett egy 2-3 éves C Mercedes-t és ledöbbent mivel ad többet egy ilyen autó.


Pont pár napja beszélgettünk arról, hogy az ő autója mostanság kb 4-4,5 milliót ér a használt piacon és, hogy oda nem adná egy hasonló ár kategóriájú új autóért.

Ő nála pedig a menőségi faktor aztán legkevésbé sem szempont.

2016. márc. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

1. Kit erdekel te es mas mit gondol!

2. Órákig lehetne irni akar 500ezerért is mennyivel tud tobbet egy ötös vagy hetes bmw pedig az az arkategoria igen csak öreg.

3. Prémiumot nem venni draga hanem fenntartani.

4. Aki RWD kocsiban gondolkozik sok döntés nincs. Fiatal lexus draga, veterán alfa drágább, maserati megdragabb... marad a bmw es merci.

2016. márc. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!