Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tulajdonjog változás esetén...

Wartew kérdése:

Tulajdonjog változás esetén le kell mondanom az üzembentartói jogomat?

Figyelt kérdés
A történet a következő. Volt egy autóm illetve üzembentartói jogom egy autóra. A tulajdonossal megegyezve eldöntöttük hogy az autót eladom. El is adtam, az adás vételi szerződés a tulajdonos adataival volt kitöltve, mivel ugye én nem adhatom el mint üzembentartó. Elosztottuk a pénzt, stb. Viszont én nem szerepelek sehol. A kérdésem az hogy ha a régi tulaj bemegy az adás vételivel amit átadtam neki, hogy bejelentse eladta az autót, az én üzembentartói jogom megszűnik automatikusan, vagy külön tennem kéne valamit hogy megszűnjön? Vagy ha a vevő bemegy hogy a nevére írassa akkor megszűnik e? SOS segítsetek ilyenkor mit kell tenni? mert most az autó a vevőnél van aki gyakorlatilag az én nevemben használja ha jól belegondolok, ha valami baj lenne nem is tudom igazolni hogy eladtam, tehát gyakorlatilag olyan mintha én kiamaradtam volna az egészből papíron.

2016. márc. 6. 08:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyilatkozatot kell adni az üzembentartói jogról való lemondásról.

Anno vettem egy járművet, aminél ezt nem csinálta meg az üzembentartó, nem tudtunk róla. Elég sok utánajárás volt nekem, kifutottam az időből stb...

2016. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
közben sikerült a vevővel újra találkoznom. az adás vételin a megjegyzés rovatba odaírtam hogy egyidejúleg lemondok az üzembentartói jogomról, és mellé aláírtam. ez így jó vagy akkor is külön menjek be egy lemondó nyilatkozattal?mert ha bemegyek akkor nekem új forgalmit kell vennem a régi tulaj nevére csak akkor lehet lemondani, de közben ugye a forgalmi az új vevőnél van szóval ezt nem értem????
2016. márc. 7. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!