Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aerox tuning. Karburátor?

Aerox tuning. Karburátor?

Figyelt kérdés

Egy 17.5 mm-es karburátor elég lesz egy 70cc-s hengerhez?

Valószínűleg öntöttvas. Yamaha Aerox 50



2016. márc. 7. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Vashoz elég.
2016. márc. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi
2016. márc. 7. 17:16
 3/6 joco5582 ***** válasza:

Szerintem sokan párhuzamot vonnak a karbi torokátmérő \henger ccm és teljesítmény között. Pedig azért be lehet karburálni egy 16-os karbit is a 70-es hengerhez, ahogy a 21-est is.

De a 21-es és nagyobb karbit egy 70-eshez jól beállítani már nem teljesen triviális. Nem azért mert nem megy a motor a 21-essel, hanem mert máshogy megy.

Csak egy túlzó példánál maradva. Egy viszonylag nyomatékos hengert nagy torokátmérőjű karbival kész művészet jóra bekarburálni. Hogyan is lenne meg a szívócsőben a vákum, ha nincs fordulatszám. Értem itt hogy egy kis mondjuk 16/17-es csőben még alacsony fordulat mellett is kialakul a vákum és értelmes méretű fúvókával jól is fog menni.

A pozitív hozadék persze jó - azaz hogy magas fordulatszámon, intenzív gyorsulásokhoz kell a nagyobb torokátmérő, de azért el is kell érni azt a fordulatszámot ahol jól megy.


Szerintem érdemes utánaolvasni bevált konfigoknak és azt megvenni ami valóban segít. Lehetőleg úgy hogy nagyvonalakban a főfúvóka és az alapjárati fúvóka mérete ismert. Nulláról kikísérletezni, hogy egy működő konfiguráció több elemét megváltoztatva mi a jó, az sok idő.

2016. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy bevált konfig mert nincs két egyforma motor sem.

A gyártók mindíg leírják mit ajánlanak egy alkatrész mellé, de a fúvókázást, görgőzést, kuplung rugózást ugyanúgy végig kell sakkozni.

Általánosságban elmondható hogy egy vashenger mellé elég a 17.5ös karbi, de egy alu mellé már a 19 az ajánlott. Elmegy kisebbel is, de a tuning célja nem az éppen még eldöcög kategória elérése.

2016. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 joco5582 ***** válasza:

Teljesen igazad van, súberállásra nem mondja meg senki hogy hogyan kell beállítani. De ha van legalább egyvalaki aki megosztotta, hogy nála x.y motornál pont ugyanilyen hengernél pont ugyanilyen karbinál melyik fúvóka vált be, úgy +- egy fúvókamérettel már könnyebb elkezdeni a beállítást.

Például a legtöbb tuningoló Dellorto PHBG karbit használ. Így ha én építeném a motort én is ezt választanám, mert sok leírás, tapasztalat van a neten róla. Megkockáztatom, konkrét robogó típusra lebontva.

Csak annyit akartam ezzel mondani, hogy érdemes olvasgatni mielőtt elkölti az ember a zsebpénzt

2016. márc. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld pacsi
2016. márc. 8. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!