Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csontüres tankra tankoltam...

Csontüres tankra tankoltam benzint, beindítottam, ment pár métert, majd leállt. Aztán újra inditottam, kettőt pöffent, és azóta semmi. Miért nem indul az autóm?

Figyelt kérdés
Amit sikerült kideríteni: A benzinpumpa jó,mégsem viszi a benzint a motorhoz. Opel Omega 2000-es,96-os évjárat,ha ez számít. Sajna szerelőre nincs most pénzem,de a kisebb dolgokat meg tudom csinálni. De ez most nem megy... köszi előre is. Ja,nem jelez motrohibát sem a kijelzőm.
2008. szept. 20. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Karburátoros vagy injektoros?Ez fontos kérdés,mert ezek tudatában tudok segíteni!
2008. szept. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
injektoros!
2008. szept. 20. 18:25
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Egész injektor rendszer úgy működik mint a dízelnél az adagoló.Az injektorban lezár ilyenkor egy szelep és nagyon nehezen tudja feltölteni magát benzinnel.Legegyszerübb ilyenkor saját példámból kiíndulva behúzatni.Nekem körübelül jó kilómétert kellett húzni mire beindult és lelégteleníti saját magát.Semmi más gond nem lehet ha eddig nem volt gond.Az elektromos AC-t és az injektort nagymértékbe károsítja a benzin kifogy belőle,mert a benzin keni a mozgó alkatrészeket.Én azt javaslom próbáld behuzatni ezzel kíméled az önindítót is,feltéve ha nem autómata.
2008. szept. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget,holnap kipróbáljuk.
2008. szept. 20. 19:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha totálisan üres volt, és az üzemanyagrendszerből is kifogyott a benya, akkor nem muszáj húzigálni az autót. Injektoros kocsikat úgy oldják meg, hogy a gyújtás rátélelekor egy relé pár mp-re bekapcsolja az AC-t, hogy az indításhoz elegendő benzinnyomás meglegyen. Tehát úgy is lehet az üzemanyagrendszert légteleníteni, hogy 8-10szer egymásultán ráadod majd elveszed a gyújtást indítás nélkül. Így lelégteleníti magát a rendszer.
2008. szept. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
az ac-pumpa az üzemanyagot a tanktól a szűrőn át az injektorig nyomja.viszont ha az injektorból kiürült a benzin akkor oda nem tudja benyomni sajna.nemrég jártam így egy primérával és addig játszottam vele még az akku majdnemhogy megadta magát és akkor még ac-sem lesz sajna.húztuk kb 1km-tmire beindult és sorban lelégtelenítődőtt mind a 4 henger.
2008. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
indítozz sokáig, de megszakításokkal nehogy kinyírd az akksit. Nekem x20xev van ugyanez volt csak lelevegősödött. Köszörültzem egy darabig és röff. működik. Jók ezek a vasak csak kényesek
2010. ápr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 laszloking válasza:
sziasztok én is igy jártam !van eggy ford escord 1,8benzines injektoros kombim .teljesen ki fogyott a benzin es most nem akar indulni hiaba tettem bele 30l benzint !de ha öntök egy picit az injektorhoz akkor megy amig tart benne a benzin utana le áll!! nekem is levegös lenne a rendszer!??? szerintetek ha behuzatom jó lessz?mert eddig semmi probléma nem volt vele!csak amiota hagytam kifogyni a benzint azota nem indul!ha tudtok segitsetek köszi előre is!
2017. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!