Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi kötelező biztosítást...

Mennyi kötelező biztosítást kell majd fizetnem?

Figyelt kérdés
2004 óta van jogsim, 2014-ben lejárt azóta nem hosszabbítottam meg de most tervezem mert rá leszek kényszerülve a vezetésre. Tervezek venni egy kis Suzuki Swift-et, ezrest. Évjáratát tekintve 1998-2001 körülire gondoltam. Mennyit kell majd fizetnem, ha a legkedvezőbbet választom? És a súlyadó menyi lesz? Előre is köszönöm a válaszokat. 29/N

2016. márc. 11. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Drága kincsem, nem véletlenül vannak a neten különféle kalkulátorok.

Egyet meg tudok biztosan mondani: A0-ban leszel. A többi függ az autód teljesítményétől, a lakhelyedtől, meg egy halom személyes dologtól.

Válaszolsz a kérdésekre, és megkapod az ajánlatot.

netrisk.hu

Nyugi, nem kell a rendszám, jó az abc123 is, a forgalmi engedély száma se kell, és a szülinapodról is hazudhatsz, csak az év legyen jó.

2016. márc. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

vannak kötelező biztosítás kalkulátorok, ahol kitudod számolni ,ezt igy senki nem tudja memgondani.


[link]


[link]

2016. márc. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"És a súlyadó menyi lesz? "


Semennyi. A teljesítményadó is függ a jármű korától és a teljesítményétől.

[link]

2016. márc. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy mióta van jogsid, az nem lényeg ebből a szempontból. Én pl 2000-ben szereztem a jogosítványomat, de 2011-ig nem volt a nevemen saját autó. Így céges autókkal hiába vezettem már le több százezer km-t balesetmentesen, a biztosító ugyan úgy A00-s kategóriába rak, mint akár egy frisssogsist.

2000 körüli Swift... gondolom nem egy lóerő tenger. Nem kell rá sokat fizetned. De függ a személyes adataidtól is. Biztosítást nagyjából 30.000 körülire saccolom/év, az adót 12-15.000-re legfeljebb. De ahogy írták vannak aneten kalkulátorok, ahol ki tudod számolni pontosabban.

2016. márc. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2016. márc. 12. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!