Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó barátnőmnek?

Első autó barátnőmnek?

Figyelt kérdés

A barátnőm 20 éves, most szerezte meg a jogosítványát, és nagyon szeretne egy autót - én pedig szeretnék neki születésnapjára venni egyet, ami egy hónap múlva lesz.


Ő nem az a fajta nő, akinek egy autó a színe alapján vagy tetszik vagy nem, ő szereti az autókat és ért is hozzájuk valamennyire. Most az enyémet vezeti (BMW E39 540i), amit viszont azért kicsit féltek ahhoz, hogy kezdőautónak használja.


Tudom, hogy szereti az Alfa Romeo 156-ost, és én is, szóval örülnék, ha ilyenje lenne, alkalmanként én is szívesen használnám.


Azt viszont nem tudom, mennyire megbízható a típus, és hogy melyik motorral érdemes megvenni. Sok helyen írják, hogy az 1.6-os kicsit kevés neki, és inkább a 2 literes benzines a jó. A V6-ost kizárom, túl nagy, így is van egy V8-as benzinzabáló BMW a családban.


Esetleg ha van valami más, szép, egy 20 éves lánynak bevállalható autó, ajánljatok nyugodtan! Csak ne legyen nagyon gyenge, mondjuk úgy 100 LE legyen az alsó határ, ez a kívánsága. :)



2016. márc. 11. 19:32
1 2
 1/12 anonim válasza:
Az Audi A1 szerintem elég jó.
2016. márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Alfa nem való kezdőnek. Egyrészt egy kezdő még nem figyel annyira az autójára, még ügyetlen vele, az Alfa pedig kényesebb, mint más típusok, és sokat fogyaszt. A futómű felépítése miatt pedig más a kanyaríve, más vezetni. Elsőnek inkább más autót nézz neki.

Mondjuk nem értem, minek 20 évesen nagy teljesítményű autó. Attól mert ismeri a márkákat, még meg kell tanulnia vezetni, amire célszerűbb elsőre egy kisebb autó. Szerintem.

2016. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Ne vicceljünk már hogy 20 éves barátnőnek már kapásból kocsit vesz a palija. Vegyenek neki a szülei. Pénzkidobás mert kezdetnek úgyis megcsikarja vagy ledarálja a visszapillantót, esetleg sebességben hagyja és meglódul induláskor úgy hogy leszakad az első lökhárító. Na meg nem illik ilyen ajándékot venni, mert kiszolgáltatottnak érezheti emiatt magát ha esetleg szétmennétek.
2016. márc. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy szétmegyünk, amint befejezi az egyetemet össze fogunk házasodni... már jó ideje együtt vagyunk, akármilyen furának is hangozhat, és együtt is élünk majdnem 2 éve. A szüleitől nem sok mindenre számíthat.


Audi A1 drága. Én 1 millió körül gondolkodom, ennyit szánnék a dologra maximum. Mellesleg, habár ez az ő autója lenne, az ő nevén, azért igazából közös is lenne, ahogy eddig a BMW is az.


Tud vezetni egyébként a lány, az egy dolog hogy most lett meg a jogsija... nem a papír vezeti az autót, ahogy hajdanán én is mondogattam, ha értitek a célzást. Vezetett ő már eleget.


Tehát az Alfa akkor nem ajánlatos? Az egyetlen Alfa Romeo, amihez volt szerencsém, egy 166-os volt, annak nagyon tetszett nekem a karakterisztikája.


Egyéb autók hasonló árkategóriában?

2016. márc. 11. 21:57
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél neki amilyet akarsz. Viszont alig 20 évesen 2 kocsi fenntartása nem épp egy kifizetődő dolog, még annak se akinek a szülei mindent a segge alá raktak, hanem csak olyan "élj a mának" felfogás. Minden évben egy fél kocsi ára elmegy rájuk.
2016. márc. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Miből gondolod, hogy alig 20 éves vagyok? :)

26 vagyok egészen pontosan, és olyan dologgal foglalkozom, hogy nem a szüleim rakták a seggem alá sem a kicsi, de szerethető házat amiben élek, sem a BMW-t amivel járok, sem a ruhákat amiket hordok, sem az ételt amit eszem. Kijártam az egyetemet, és már 17 éves korom óta majdnem folyamatosan mindig volt valami munkám az iskola/egyetem mellett is, most meg olyan szintre léptem kereset szempontjából, ami sokaknak egy élete alatt sem sikerül. Éppen ezért igencsak bosszantó, hogy te, kedves 52%-os Úr, ismeretlenben elítélsz, és azzal vádolsz, hogy a szüleim (akik közül egyébként egy meghalt 23 éve, a másik meg az alkoholon kívül nem sok mindenben volt érdekelt amióta az eszemet tudom) rakják a seggem alá a dolgaim? Ez tökéletesen kifejezi az intelligenciaszinted, hiszen nem gondolkozol, mielőtt írnál/mondanál valamit.

2016. márc. 11. 22:49
 7/12 anonim ***** válasza:
Szövegértési problémáid vannak, így olvasd el mégegyszer amit írtam, és csak rájössz hogy nem a te szüleidről írtam. Te döntésed mit csinálsz, de egy 20 éves csajt még korai így elkényeztetni. Bármelyik pillanatban 180 fokos fordulatot vesznek.
2016. márc. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Van egy e39 a családban és 1misi a határ akkor még egy e39?

Kezdőnek bőven elég egy 520i, még "haladónak" is, bőven tudja a 300eft birságot és télen megtréfál a 150paci is.

600-700körül van sok szép e39, 150 az átírás biztivel és a maradék meg a kezdeti "hibákra" gyorsan elmegy, mert használt kocsi nem lesz hibátlan.

2016. márc. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy Alfa egyáltalán nem való kezdőnek. Az Alfák, nem a megbízhatóságukról és alacsony fogyasztásukról híresek. Ellenben kényelmesek és gyönyörűek. Egy alfát kizárólag érzelmi megfontolásból vesz az ember, annak az autónak szíve, lelke van, amive törődni kell. Végig tudnád nézni, ahogy megtanul rajta vezetni és közben kinyírja rajta a kuplungot meg a váltót? Vagy hogy minden egyes plázázás vagy vásárlás után újabb és újabb parkolási sérülések vannak rajta? Elmondom, hogy a szíved szakadna meg, és átkoznád magadat, hogy miért vettél neki Alfát. 20éves fiatal, friss jogsis kislánynak egy megbízható kis autó kell, ami nem repül, mint a golyó, de nem is túlságosan nagyon gyenge. Vagyis Polo, Golf, Corsa, Tigra, Punto, Clio, Colt, Swift és ezek 60 és 90LE közötti változatai.
2016. márc. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#8asnak meg annyit, hogy 6-700ért szép E39??? Elgurult a gyógyszered??? Ott kezdődnek a jó E36osok!
2016. márc. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!