Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó barátnőmnek?

Első autó barátnőmnek?

Figyelt kérdés

A barátnőm 20 éves, most szerezte meg a jogosítványát, és nagyon szeretne egy autót - én pedig szeretnék neki születésnapjára venni egyet, ami egy hónap múlva lesz.


Ő nem az a fajta nő, akinek egy autó a színe alapján vagy tetszik vagy nem, ő szereti az autókat és ért is hozzájuk valamennyire. Most az enyémet vezeti (BMW E39 540i), amit viszont azért kicsit féltek ahhoz, hogy kezdőautónak használja.


Tudom, hogy szereti az Alfa Romeo 156-ost, és én is, szóval örülnék, ha ilyenje lenne, alkalmanként én is szívesen használnám.


Azt viszont nem tudom, mennyire megbízható a típus, és hogy melyik motorral érdemes megvenni. Sok helyen írják, hogy az 1.6-os kicsit kevés neki, és inkább a 2 literes benzines a jó. A V6-ost kizárom, túl nagy, így is van egy V8-as benzinzabáló BMW a családban.


Esetleg ha van valami más, szép, egy 20 éves lánynak bevállalható autó, ajánljatok nyugodtan! Csak ne legyen nagyon gyenge, mondjuk úgy 100 LE legyen az alsó határ, ez a kívánsága. :)



2016. márc. 11. 19:32
1 2
 11/12 JulesTS ***** válasza:
A 156-os nem eppen kezdo autonak valo, de ha mellette dontesz, megertem. Benzinesbol az 1.6 tenyleg keves, a 2.0 nyugos tud lenni, a V6 meg tenyleg nem kezdonek valo. Az 1.8 viszont jo tud lenni. A dizeleket sem szabad kizarni, mert a JTD-k eleg jok. A futomu nem szereti a magyar utviszonyokat. Sok a leharcolt peldany, (megveszik, hajtjak, nem koltenek ra, eladjak) ezert nem lehetetlen, de nehez jot talalni. Az autoimat magam javitom, a 156-osommal volt mit csinalni, de mindent rendberaktam rajta es kaptam egy elvezetes, mindennapi kozlekedesre alkalmas jarmuvet.
2016. márc. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#10 üzenem 600-700 ért van szép e39 amin sok kopó,fogyó dolog épp cserél, mert ettől csökken az ára.

Add össze: akksi, viszkó, szij, feszítők, netalán hídszilent, stb. Amik miatt nem lesz ronda e39 csak keveset fog érni! Meg egy hétvége alatt javítható, ha kis pénzt hozzádob és akkor amit belerakott biztos új.

3as széria mindig is túlvolt árazva, az ötösök olcsóbbak!

Nem hibátlant írtam csak szépet!

Most ha vesz a párjának 7kilóért kocsit akkor már a párja minimum két csók mellett vehet bele magának egy aksit meg 4gumit vagy fűtőmotort, stb.

e39 nél a fűtőmotor se jön már elöl ki, mint e34 nél és a csere nem olcsó meg a gyári új motor se. e34 be nemrég vettem, eredeti gyári motor 40e körül mozog.


Ezek olyan dolgok amik miatt a SZÉP kocsi lealkudható 7kilóra, mert nem ér többet, de egy hétvégén kijavíctható ha van lové...

Meg aztán aki egy 2literes benzines bmw -t vesz az ne morogjon egy 100-200as szervizköltségen, mikor 100e ért még az e34 re se kapok 4db új gumit(225/60r15) és az e39 n már 16" felni van ami mégdrágább!

2016. márc. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!