Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tippek, hogy az autó hosszabb...

Tippek, hogy az autó hosszabb életű legyen? (Pl. Adalékok, motortisztítók. )

Figyelt kérdés

Megvettem életem első autóját, használtan az első tulajtól, pár éves, 100e km sincs benne, tehát még nagyon jó állapotú mindentéren, ezt így is szeretném tartani.

Dízelmotor van benne.

Tudnátok tippeket adni, hogy hogyan tudnám a motort meg az egész autót óvni?

Ilyenekre gondolok, hogy mondjuk a prémiumüzemanyag megéri-e meg, hogy kell-e az üzemanyag mellé adalék meg tisztító? De akármilyen tippnek örülök!


2016. márc. 15. 12:16
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja és azt tudom, hogy a dízelt viszonylag hosszabb utakra ajánlják és én mindennap 30-30 kilométert fogok vele menni - néha 160-at is -, de ez azt jelenti, hogy, ha mondjuk csak a boltba ugranék el, akkor inkább vigyem a testvérem benzinesét? (egy házban lakunk és akármikor kölcsön vehettem eddig is) :D


Meg a motor leállítása előtt tenyleg érdemes alapjáraton hagyni egy 10 percet?

2016. márc. 15. 12:21
 2/8 anonim ***** válasza:
10 percet? Dehogy is :) Elmehetsz vele a boltba ahányszor csak akarsz, de természetesen ne csak oda. A 160km-es táv tökéletes a kiégetéséhez. És semmi exra, figyelj az olaj csereperiódusra, üzemanyagból egy mol-os shell-es tökéletesés persze nem kell a legdrágább. Légszűrő tisztítás, olajszűrő csere olajjal együtt. Próbáld fedett helyen tárolni a kaszni meghálálja. stb stb, csupa apróságok de figyelni kell rájuk.
2016. márc. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Legfontosabbak:

beindítod, hagyod ketyegni kicsit (2-3p is elég ha városban indulsz és nem egyből a pályára csattansz fel), és óvatosan közlekedsz vele amíg hideg a motor.

Nagyobb fordulatszám után nen szabad egyből eltekerni a kulcsot és leállítani. Pl a főúton tolod hazafelé, de a kis utcákban az utolsó 2km-t nyugodtan, alacsony fordulaton legurulod, beállsz az udvarra és állíthatod is le.


Az olajcserére figyelj, ne 30ezrenként cseréld a longlife hulladékokat, mehet az 10-15ezrenként is, normális olajat tegyél bele (nem 15w40es Botondot!!), és normális olaj-, üzemanyag-, és levegőszűrőt. Pl MANN.

2016. márc. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tomcatters ***** válasza:
Mindent elmondtak az elottem szólók .. bár en az OMV t ajanlom, én ott tankolokmaxmotion100 ) enyem benzines .. illetve ilyen motorolajadlek es tarsait kerulom messziről.... ah irtak elottem normalis motorolaj es szurocsere 1ev vagy 10 ezrenkent cserélem :) Ennyi Ezzel tuti nem artasz az autódnak.. sőtt ... :)
2016. márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha pár éves az autó, nem nagyon kell előmelegíteni. Indítózol és mehetsz is, csak amíg hideg maradj alacsony fordulaton. Az élettartamot valójában a rendszeres szakszerű szervizzel lehet igazán megnövelni, tehát ezeket tartsad be.
2016. márc. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok mindent leírtak előttem, lehet én sem fogok sok újat hozzátenni.


Szintén dízelem van és én is hosszú távra tervezek vele. Már megvan jó pár éve, rengeteg km-t leautóztam már vele, főleg autópályán.

Indítás után hagyd egy kicsit járni! Nem kell sokat, egy perc bővel elég, hogy megforduljon a motorban az olaj. Ez után közepes fordulaton használd, amíg nem melegszik. 1500 alatt ne erőltesd (sokan azt hiszek, hogy ha alapjárat közelében használják, akkor kímélik a legjobban, de ez nem így van) és 2000-2200 fölé se pörgesd. Ha bemelegedett akkor már mehet.

A leállításnál ez a járatás is egy rosszul beidegződött városi legenda. Akkor érdemes járatni, legfeljebb egy percig, ha autópályán állsz ki 130km/h-s sebességről pl egy pihenőnél vagy kúton. Városi normál használat esetén nem lényeg.

Városban használhatod rövid útra is. Nem lesz semmi baja tőle. Nem optimális neki, de ha hosszú távon is rendszeresen meghajtod, kibírja.

Az adalékokat én mellőzném. Ha jó minőségű prémium gázolajat tankolsz márks kúton, szerintem felesleges a plusz adalékolás. Én OMV Maxxmotion Dieselt, vagy Shell V_power Nitro+ Dieselt szoktam tankolni. Szerintem megéri, mert kevesebbet is kér belőle az autó. Ha pedig van tisztító hatása is, az már csak hab a tortán.

Ha teheted, száraz, jól szellőző garázsban tartsd a kocsit! Nyáron se parkolj tartósan a tűző napon ha lehetséges!

Az enyém most fogja elérni a 250.000Km-t. Eddig komoly műszaki hibám nem volt. Olajfogyasztásom nulla. 15.000km-enként cserélem márkás full szintetikus olajra, aminek olyan a viszkozitása, hogy hidegben sem dermed meg, mint a méz (0W30, 0W40).

Nagyjából ennyi.

2016. márc. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Röviden: jó kutaknál tankolj bele (OMV vagy Shell). Amíg hideg a motor, addig kihúzatásnál is max 2500-ig húzasd ki, és válts, úgy hogy a fordulat 1500-2000 között legyen lehetőleg. Amíg hideg a motor, a gázpedált max félig nyomd le, ne padlógázzal, vagy hasonló. Rövid utak sem nyírják annyira mint ahogy mondják, de ha csak egy évig úgy használnád, hogy a boltba mennél vele, meg vissza, akkor tönkremenne. 30 km az már bőven elég neki, hogy mindig bemelegedjen, és kiégjen a "retek" belőle.

Olajcsere 10-12 ezer km-ként!!!! Ezzel teszel a legtöbbez az egész autóért.

2016. márc. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, megfogadom őket!
2016. márc. 15. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!