Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóüveg fólia csak esztétikai...

Autóüveg fólia csak esztétikai szempontból kerül rá?

Figyelt kérdés
Gondolkodom rajta, hogy az autóm hátsó két ablakát, s a csomagtartó üvegét is lefóliáztatom. Szerintetek megéri, megvalósítható? Hatóságok nem kötnek bele?
2016. márc. 16. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
A B oszloptól hátrafelé szabadon fóliázható az üveg, előrefelé csak úgy, hogy fóliázás után a ráeső fény 75%-át átengedje. Ha neked tetszik, megvalósítható, állítólag előnyös, mert nem melegszik fel az autó és nem látnak be. Én sosem fóliáztattam, így ebben nem tudok állást foglalni. De vannak hátrányai is. Egyrészt ha felkerül a fólia, tolatásnál csak a két külső tükörre hagyatkozhatsz, sem a belsőben, sem hátrafordulva nem fogsz látni semmit, hacsak nem tűz teljes erővel a nap. Bár ha megy a "teherautós" tolatás, ez nem lehet gond (ezen az oldalon pedig mindenkinek megy és magasról lesajnálják azt, aki olyan amatőr, hogy a belső tükröt is használja, mert nem nyócvankettőbe' IFÁ-val tanult vezetni). A másik gond az, hogy olyan sötét van hátul, mint a pokolban: ha valami elgurul a csomagtérben vagy leesik az ülés alá, az életben nem találod meg. Párszor káromkodtam már ilyen miatt, mikor fóliázott hátuljú autóban próbáltam a padlószőnyeg patentjait megtalálni vagy a vezetőülést visszacsúsztatni a sínjébe. De ha ezeket a kellemetlenségeket tudod vállalni az előnyökért cserében, akkor nyugodtan belevághatsz. Lehetőleg ne Haver Jóskánál kezdd a dolgot, mert ha szakműhelybe mész, ott normális fóliát használnak (akármit nem lehet feltenni az autó üvegére még hátra sem) és valószínűleg fel tudják simítani légbuborékok nélkül.
2016. márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyémen 15%-os fólia van.

Nincs benne sötét, simán látok a belső tükörben.

Kombi így lehet benne aludni is, szexelni is, bármikor mert nemlátnak be.

De ha neked ellenérzéseid vannak fólia ügyben (úgy tűnik) akkor ne rakasd rá.

2016. márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nemcsak esztétikailag előnyös, hanem hogy UV védelmet is biztosít, és nyáron napon nem forrósodik fel olyan durván. Szerintem az is előny, hogy nem törik be az üveg a fóliától, bár sokak szerint ez pont hátrány, mert baleset esetén nem lehet betörni, ha nem nyílik az ajtó.
2016. márc. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fóliázás nélkül én el sem tudnám képzelni az autót, nálam már természetessé vált. Nekem a lehető legsötétebb (5%-os) van fent B oszloptól hátra, nappal gond nélkül ki lehet látni, nagyjából olyan mintha napszemüvegen keresztül néznék, éjszaka viszont marad a tükör jóformán. Jó mert véd a tűző naptól, illetve belátás ellen is megfelelő. Mindenképpen szakműhelybe rakasd fel, én a LLumar-t ajánlom.
2016. márc. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én fóliázással foglalkozok. A fent említett hátrányok nem feltétlenül hátrányok. Minden megszokás kérdése. Én magamnak 5%-os fóliát raktam fel. Először nekem is szokatlan volt, hogy sötétebb lett a kocsiba, de azért nem vaksötétet kell elképzelni. Gond nélkül tudsz belső tükörből is tolatni, mert simán kilátsz. (nappal) Este már gázosabb, de este a fóliázatlan üvegen sem látsz ki. :) Az viszont tévhit, hogy nem melegszik fel annyira az autó. Igen is felmelegszik, ugyanis a kaszni forrósodik fel és az tolja a meleget a kocsiba. Nekem van egy gyerkőcöm és ha hosszabb utazásra megyünk, akkor nem süti szét az arcát a nap és védi a káros UV sugárzástól is. Ha ne adj Isten baleset ér, akkor az szerintem fontosabb, hogy a fóliának köszönhetően, nem robban az arcodba az üveg. Betörésnél ugyan ez a helyzet. Kívülről elég sok időbe telik a tolvajnak, mire bejut a kocsiba. Az első üvegeket is meg tudod védeni, színtelen fóliával. Azokat már nem tudod sötétíteni, mert gyárilag 75%-os fényáteresztésűre színezik az üvegeket, de a színtelen fólia biztonsági szempontból mehet rá. Összefoglalva: esztétikai és biztonsági szempontból is ajánlom. Még valami. Csak olyannal fóliáztass, aki hivatalos műbizonylatot is ad. Anélkül nem megy át a műszakin és még a rendőr is leszedeti veled. Ha van kérdésed, írj. Üdv: egy szakmabeli
2016. aug. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!