Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kék alapon fehér nyíl az...

A kék alapon fehér nyíl az egyirányú utca jele, de ha ez a nyil jobbra vagy balra el van forditva akkor az is az egyirányúságot jelenti, vagy csupán csak annyit hogy itt jobbra v balra muszáj fordulni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 16. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
akkor a jobb oldalára kell fordítani a autót!
2016. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
A kötelező haladási irányt jelző tábla is kék-fehér, de kerek
2016. márc. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Ha a tábla négyzet alakú, felfelé mutató nyíllal, akkor jelent egyirányú utcát. Négyzet alakú jobbra - balra mutató nyilat ábrázoló tábla nincs.

A négyzet alakú táblák mindig tájékoztató táblák.


Ha a tábla kör alakú ( ilyenek az utasítás vagy tiltást adó táblák), akkor az kötelező haladási irányt jelez, és csak az azon szereplő nyíl által mutatott irányba- vagy irányokba lehet továbbhaladni.

2016. márc. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3! Van fektetett egyirányú utat jelző tábla. Találkoztam is ilyennel, nem csak a jogtárban látom.

Kihelyezési elve nem tudom mi, de szűk utcák elején jött velem szemben. Az út bal oldalán volt, s arról tudósított, ha jobbra kanyarodom, az egyirányú lesz.

2016. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

105-ös ábra


[link]

2016. márc. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%

Igaz, azt el is felejtettem. Én még talán soha sem találkoztam vele, és hirtelen csak a "klasszikus" négyzet alakú táblákat pörgettem végig magamban.

Köszi!

2016. márc. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Ha téglalap alakú a tábla és a nyíl oldalra mutat akkor éppen egy egyirányú utca kereszteződősében vagy, és természetesen csak a nyíl irányába fordulhatsz rá az egyirányú utcára.
2016. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%

A kör alakú tábla a kötelező haladás irány, de ez nem feltétlenül jelent egy irányú utat.

Példaként kétirányú az út, de záróvonal van előtted, ami miatt nem mehetsz balra. A nyíl tájékoztat, hogy csak jobbra fordulhatsz ki, oszt valahol majd megfordulsz.

2016. márc. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%

Külföldön találkoztam a fektetett nyíllal.

Ha pl. egy egyirányú utca közepébe csatlakozom be egy oldalsó utcából, akkor mutatja, hogy merre van a haladási irány.

2016. márc. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!