Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mostani autómat hogy lehet...

Mostani autómat hogy lehet újra cserélni ha hitel van rajta?

Figyelt kérdés
Van egy Matizom,ami decemberben lesz 6 éves. Tavaly októberbe vettük 5 év hitellel. Leszetnénk cserélni,hogyan "írják" át erről a hitelt a másik autóra? Anyukám a tulajdonosa,én az üzembentartója. Most a Budapest Autónál van hitelünk. 1 millért vettük így 5 évig 21.000 ft-jával törlesztem. Ha újat veszek,hogy lehet megcsinálni azt hogy ne nagyon legyen több a részletem? És szerintetek mennyiért számítanák be? Semmi baja,most fogom vizsgázatni. És ha beszámítjaá,akkor még kell,hogy legyen pluszba önerő? Légyszi segítsetek.
2008. szept. 21. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!

ilyen esetekben érdemes szétnézni különböző autószalonokban mert sok helyen úgy számítják be hogy bizonyos tipusok vásárlása esetén az autó értékén felül plusz 3-600000ft ban.egyébként megnézik a kocsi tax-árát ami magábafoglalja az évjáratot km-t stb...és így mondják meg mennyit ér.ha hiteles akkor kifizeti a kereskedés vagy a szalon és azt plusszba időarányosan ráteszik az ujra és így jön ki a törlesztőrészleted.minnél hosszabb időre kéred annál kevessebb lessz havi szinten.ha jól tudom akkor jársz a legjobban ha azonos márkára cseréled be de a suzuki is bevesz minden féle kocsit és ott a max 120 hónap lehet.a beszámítási ár amibe beveszik nagyon változó de jobban jársz ha eladod mert nagyon minimális összeget adnak érte épp azért hogy nekik is legyen haszon rajta ha eladják.

2008. szept. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Valami olyan autóra lenne szükségem,ami gyorsabban megy és keveset kajál. Pont a suzukiba akartam menni holnap. Nem tudom hogy kb olyan 7-8 ezerért beszámítanák e.
2008. szept. 21. 14:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ha suzukiban gondolkodsz akkor érdemes szétnézni a neten hogy milyen ajánlatok vannak jelenleg.sok helyen van akció de ha rámhalgatsz vársz decemberig mert karácsony előtt mindeg full az akció ajánlat.megpróbálhatod most is.ellenben arra számítanod kell hogy ilyen esetben mindig köt a szalon egy tipust amibe beszámítják az autódat.nem nagyon engednek választást.értem ez alatt pl:

1.3 swift gl vagy gc vagy glxc ferszereltségtől függ.

2008. szept. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszodat. Akkor várjak télig? Végülis van benne valami,hogy nagy akciók vannak olyankor.
2008. szept. 21. 15:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ez az én véleményem te döntöd el.szerintem nem mindegy mekkora kedvenyményt kapsz és addig a fentmaradó hiteled is csökken.van amikor 1 millióval többért számítja be a használtautót a suzuki mint amennyit ér.

ha megnézed a suzuki ász oldalát vagy a suzuki ház oldalat ott is vannak kedvezmények és akciók.mérlegeld a lehetőségeidet ne kapkodd el a cserét mert több százezret is lehet spórolni ilyenen és gondolom nem mindegy.

2008. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem mindegy... Köszi:)
2008. szept. 21. 15:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Hülye vagy.

Hitelre nem szabad autót venni 1 milláért, ha meg van hitelem akkor azt törlesztem rendesen és azután nyújtózkodom a takarómon túl. Gondolkodni kéne szerintem és ésszerűen költekezni.

2008. szept. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Miért most mi a baj ezzel??? Talán én vagyok az egyetlen ilyen???
2008. szept. 25. 06:22
 9/11 A kérdező kommentje:
Voltam bent a Suzukinál... A lényeg hogy 850.000 ft-ot ér az autóm,de mivel 1.000.000 ft-ért vettük egy éve törlesztjük,kb annyi tarozásunk van a banknak még amennyi az autó értéke. Tehát,kinéztünk egy Suziki Swift-et feketét elég sportos 1.865.000 ft-ért. Így az autóm neki 0ft-ot ér,azaz ott kell hagynom az autómat+befizetni 200.000 ft-ot az újba és így hozhatnám el a Suzkót. Úgyhogy még marad ez egy darabig...:):) De azért köszi!
2008. szept. 25. 12:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy egy év alatt törlesztettél 150000ftot kb. Szerinted ez normális? Ha igen bocs, sok hülye szaladgál még az utokan, isten ments hogy karambolozzatok, mert a gatyátok is elúszik és mehettek a híd alá. Ennyi ésszel nem csoda hogy itt tartasz.
2008. szept. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!