Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astrával vagy Toyota...

Opel Astrával vagy Toyota Corollával lesz kevesebb probléma hosszútávon?

Figyelt kérdés
Melyik megbízhatóbb márka a kettő közül?
2016. márc. 17. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:

A corolla megbízhatóbb autó hirében áll, az opelhez rengeteg utángyártott és bontott alkatrész van.

Ha a fenntartási költség a legfontosabb akkor opel.

2016. márc. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindkettő nagyon megbízható, astrához rengeteg alkatrész van, aránylag olcsón. Astra nagyon könnyen javítható szinte bárhol míg Corollának a javítása körülményesebb.
2016. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"...opelhez rengeteg utángyártott és bontott alkatrész van.

Ha a fenntartási költség a legfontosabb akkor opel."


Igen, a régebbi Opelekre, pl F Astrára ez igaz is lehet. De próbálj meg páldául egy H Astrához (ami koránt sem új modell, már tizenéves) egy bal oldali kanyarkövető fényszórót szerezni!

Én már ezt pár éve lejátszottam.

Utángyártott nincs. Gyári Hella van. Hónapokig naponta feltúrtam az egész netet, körbetelefonáltam szinte az összes bontót, sehol nem volt. Kénytelen voltam 200.000-ért megvenni a Hellát mivel közeledett a műszaki vizsga, hibás fényszóróval pedig nem ment volna át. Ez 1db üres fényszóró ára, mindenféle elektronika és fényforrás nélkül.

De hasonló a helyzet pl egy fojtószeleppel is. Gyári 200.000Ft, abból szerencsére van utángyártott, 140.000-ért, és abból kivételesen bontott is volt 40.000-50.000 környékén. Ez sem kifejezetten olcsó, filléres tétel.


Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem biztos, hogy a mai Opelekre is igaz az a berögzült régi szterotípia, hogy az Opelhez fillérekért van minden és rogyásig vannak velük a bontók...

2016. márc. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szálab ***** válasza:
Én a régebbi vonalról (f-astra; corolla e10) mindkettőről szereztem tapasztalatot és azt mondom hogy egyik konstrukció sem adta meg magàt soha. Igaz szervizelve is volt mindkettő, de az igénytelenséget a toyota talàn rosszabbul toleràlja.
2016. márc. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3

Azt hittem, hogy leírod, hogy egy kanyarkövető lámpa pl olcsóbb az ugyanolyan korú toyotához, de nem.

A fiatalabb, extrább, bonyolultabb motorral szerelt opelekhez is vannak horror árak, persze.

Meg a ugyanolyan koru toyota-hoz is.

De tényleg nincs tisztázva a kérdésben, hogy milyen koru autókra vonatkozik.

2016. márc. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!