Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mit tegyek ha a karom kidörzsö...

Mit tegyek ha a karom kidörzsöli az oldalamat úszás közben?

Figyelt kérdés
Főleg nagyobb távok alatt pl. 5000 méter gyorsúszásnál. Utána annyira kidörzsöli, hogy 1-2 napig már csak ha hozzáérek szabályosan éget. Úszást meg nem szeretném hanyagolni, úgyhogy mindenféleképpen szeretnék egy megoldást találni rá. Mivel férfi vagyok így elsősorban egy vízálló kenőcsben (ha létezik ilyen célra) gondolkodtam, és csak végső soron választanám az egybe felső részes fürdőruhát. De bármilyen más megoldásra is kíváncsi vagyok ami orvosolhatná ezt a problémát.

2016. márc. 1. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Úszók is a krémezős megoldást szokták használni. Vazelin alkalmas erre a célra, de egy egyénileg kell kitapasztalni, mi jön be.
2016. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van, ha hosszabb távon elfelejtem bekenni, tavaly Balaton-átúszáson pl. mindkét oldalon véresre dörzsölődött az oldalam. Nekem szimpla babaolaj segíteni szokott a problémán.
2016. márc. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy kérdezek, de hol dörzsöli ki és hogyan? Én szoktam gyorsban úszni, de nem tudom elképzelni, hogyan dörzsölném ki az oldalam közben a karommal.
2016. márc. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3# Mivel nekem az úszás csak másodlagos sport a küzdősportok mellett, így elég izmot szedtem fel ami úszásnál már inkább hátrány.Ennek köszönhetően alap helyzetben a görgetek izom (hónalj alatt oldalt) kitolja a karomat így a két bőrfelület erősen egymáshoz súrlódik. Szárazföldi edzéseken soha nem okozott gondot, de amikor vízben kell huzamosabb ideig úszni a klóros víz kiszárítja a karom meg kidörzsöli oldalt a bőrömet.


Ugyanakkor már utánajártam és úgy mint az első válaszoló, máshol is a vazelint ajánlották úgyhogy elmentem és vettem a patikába egy keveset 150 forintért. Ezek után vastagon bekentem oldalt, és bevált. 2 óra úszás után sem jött le és megvédte az oldalamat.


Mivel tökéletesen bevált így mindenkinek ajánlom a 'sokrétűen' felhasználható vazelint erre a célra. Válaszolóknak meg köszönöm, ment a zöld pacsi.

2016. márc. 3. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!