Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplung helyes hasznalata...

Feco8888 kérdése:

Kuplung helyes hasznalata hogyan celszeru hasznalni?

Figyelt kérdés

Valto hasznalata oktato ugy tanitotta hogy 10km/h alatt belehet mar tenni egyesbe szerintem azert nem jo mert az egyes sebbeseg fokozat akkor megy be akadas mentesen ha megaltunk es mar legalabb allunk 2-3mp-je

Mostanaba ugy lattam kanyar elott berakjak kettesbe (ugy is kellene igazabol ) es kinyomott kuplungnal 40kmh korul vagy 30korul de az

szerintem meg mindig karos a valtonak persze kanyar utan van jocskan raengedve a kuplung

K kuplungot hogyan kell hasznalni? Mostani fiatalasag gyorsan tonkre tesz egy kuplungot nem? Mert a sarkukat nem rakjak le a padlora es a kuplungot nem birjak egyenletesen felengedni hanem csak gyorsan radobja. Egy ido utan szet hulik a kuplung tarcsa rugojai meg meg darabosan fog menni 1, es 2es be mert a kuplung egett deformalodott fogak hianyoznak belole databosan megy majd Ismerek olyat aki csusztatja a kuplungot persze nem a legjobb megoldas hamarabb tonkre megy a kuplungja de tovabb birja minden mint a radobott kuplung mert az mindent meg rant ero atviteli reszeket


2016. márc. 22. 23:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

benyomod és beteszed sebességbe és kiengeded közepes sebességgel.

ha kettőböl egybe teszed úgy kell kinyomod és a váltót feltolod kettesből.

igaz ezt is autoja válogatja, amelyik autoba jobbra le van a rüki az horzsoló hangot ad meg ránt egyet az autón ha meggurulva teszem be, de az enyém le kell nyomni és balra fent, mehetek előre 10 el akkor is beveszi finomat a rükit, meg a kuplung is olyan mintha nem is lenne benne, szoval nem kell foglalkozni h h kuplungolak. gyenge autokban jobban kopik mert többet kell csúsztatni hogy el tudjon indulni

2016. márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%

"Mert a sarkukat nem rakjak le a padlora es a kuplungot nem birjak egyenletesen felengedni hanem csak gyorsan radobja."

A kuplung használata közben nem rakjuk le a sarkunkat, már az autósiskolában is így tanítják.

2016. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%

"A kuplung használata közben nem rakjuk le a sarkunkat, már az autósiskolában is így tanítják."


Szerintem összekeveri a fékkel. :D

2016. márc. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem sosem mondta egyetlen oktató sem, hova rakjam a sarkam, vagy hova ne. Kiba... Nehéz volt megtanulni kezelni a kuplungot.
2016. márc. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
45%
Amikor be van nyomva a kuplung, egyértelmű, hogy leér a sarkad, de csúsztatás közben nem kell leérnie, és szerintem úgy kényelmetlen és nehezebb, mert nem szabadon mozog a lábad, hanem egy fix tartományban tud csak mozogni.
2016. márc. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
47%
Ezeket nem tudtam, pedig 1 éve vezetek. Köszi :) kipróbáltam, tényleg sokkal könnyebb úgy csúsztatni, hogy csak combból irányítom a pedált és nem vádliból.
2016. márc. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!