Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a fék- és tengelykapcsoló...

Mi a fék- és tengelykapcsoló pedál helyes használata lassítás, majd megálláskor?

Figyelt kérdés

Holnap forgalmi vizsgázok, és két nappal ezelőtt derült ki, hogy nem jó sorrendben hazsnálom a féket és a kuplungot, mert én úgy hazsnálom, hogy először kuplung, majd fékezek, amikor pl. pirosnál, vagy zebra előtt lassítok majd megállok. Az oktatóm viszont szembesített vele, hogy először fékezek, és utána nyomom be a kuplungot (és ez van írv a minősítő lapra is). De rákérdeztem anyukámnál, apukámnál, néhány ismerősnél, ők pedig bizton állították, hogy ők lőször kuplungot nyomnak, és csak aztán féket.

Teljesen össze vagyok zavarodva!!!


2012. febr. 20. 20:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
fékezel és ha nagyon leesett a fordulat akkor kinyomod a kuplungot, + pont ha nem is használod az üzemi féket motorfékezel
2012. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

bocsánat a sok elírásért! siettem és nem olvastam vissza.

köszönöm a gyors válaszod!

2012. febr. 20. 20:40
 3/22 anonim válasza:
100%
Ha az oktattó azt mondta, akkor azt fogadd el. Egyébként igaza van. Először fékezni kell, mert így a motorfék is lassítja a kocsit és hosszútávon kíméled a fékpofákat is. Ha a kocsi lassul és mielőtt kezd beremegni az egész jármű, akkor benyomod a kuplungot. Ha megállsz, akkor üresbe teszed a váltók, behúzod a kéziféket és felengeded a fékpedált., majd a kuplungot.
2012. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Hm... Az egész család rosszul csinálja??

Elveszem a gázt, az autó motorfékkel lassul (télen ez még fontosabb), még fékezek is, motorfordulat is esik és amikor eléri kb az üresjárati fordulatot (ez azért nem szigorú) kinyomom a kuplungot...

Csökkentem a fékek kopását, hiszen motorfékkel lassulok sokáig, ez idő alatt semmi üzemanyag fogyasztás nincs, mert megszűnik a befecskendezése az üzemanyagnak... kisebb fogyasztás..

2012. febr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

akkor bizony az egész család rosszul csinálja...

mostanában mikor tiszta hó volt az út, mentünk autóval apámmal, fél éves a jogsim, neki 25, és külön megdícsért hogy úgy mentem, hogy a féket alig használam, nem csúszott meg az autó se, pedig nem az a 30-al tötymörgő voltam, igaz nem is használtam ki uton a 90-et, de mások sem, volt 1-2 barom aki megelőzött amikor 70-el mentem, de ők ránézésre 100 felett autóztak....

a pedálkezelésről:

ha csak lassítasz akkor motorfék, kapcsolj vissza sebességet, kuplung csak visszaváltáskor, ha megállsz, az nálam kétféleképpen megy, ha sietek akkor amíg tudok megyek, majd kuplunk és erőteljesebb fékkel megállok, ha meg nem pl. ha jövök haza vagy valami, szépen visszakapcsolgatom a sebességeket, és a végén kettőbe érkezek a hídra, fékezek, leesik 1400-1600 közé a furdulat kuplung be és tolom ki üresbe és onnan megfogom lábfékkel

2012. febr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Majd írd meg h mi volt, sok sikert!
2012. febr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Üdv! Addig fékezele üzemi + motorfékkel, amíg alapjárat közeli fordulatszámra érsz. Ekkor kinyomod a kuplungot és üresbe rakod. A pedálról mindig leveszed a lábad.
2012. febr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

hát én meg megnézném azt a vizsgabiztost, aki a takarásban lévő lábaim melett még a pedálhasználatot is látja a hatsó ülésről.. :-/

Egyébként 160-180 aztán uccu neki lejtő lefele gurulás...:DD

A fék meg azért van, h. használjuk...:)

2012. febr. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100-99 meg állapítja!!! de bárki aki tudja ,hogy mit kell figyelni! kérdező az oktató jól beszél!!
2012. febr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Na sikerült?
2012. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!