Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kérdésem bonyolult, viszont...

Kérdésem bonyolult, viszont elég sürgető lenne?

Figyelt kérdés

Kesze-kusza kicsit. Apum kb. 10 éve vet egy autót az én nevemre, állítólag én is tudtam róla, de nem emlékszem, mindegy is...

Írtak egy adásvételi szerződést ugye, az akkori eladó ezt le is jelentette az okmányiroda fele hamar, Apum meg nem, mert azt hitte h egy hónapja van rá a két hét helyett. Így két hét után kivonták a forgalomból az autót. Macera, többe került volna újra visszaállítani, stb, lévén nagyon rossz autóról volt szó, így hagyta a fenébe az egészet, ott állt a garázs előtt 10 évet. Lévén, hogy kivonták a forgalomból, még mielőtt Apu bármilyen papír munkát intézett volna, kvázi a forgalmi, törzskönyv a régi tulaj (akkori eladó) nevét maradt.

Most lenne egy vevő az autóra nulla forintért, mert így akkor az elszállítás megoldódik. Nekem mire kell figyelnem?

Lehet ebből bajom? Van egy auto, amire talán létezik régi adás-vételi az én nevemre, a forgalmi és törzskönyv nem az én nevemen van. Gondolom az évek alatt kiderült volna, ha mégsincs kivonva a forgalomból, mert kaptuk volna a büntit a forgalmi adóra, kötelezőre. Segítsetek légyszi!


2016. márc. 23. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Mivel az eladó lejelentette ti meg nem írtátok át a kocsit (btw a tudtoddal nem lehet a nevedre kocsit "iratni", neked kellett volna aláírnod az adás-vételi szerződést! másképp nem érvényes!), így az elmúlt 10 év minden adója és költsége titeket terhel. Eladni meg nem tudod, mivel nincs is átírva a nevedre.
2016. márc. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Apu azt mondja én is ott voltam, ez 10 éve volt, 18 eves voltam, szóval cask rémlik, de elvileg én írtam alá a szerződést.

Mivel a kocsit két héttel később hivatalból kivonták a forgalomból, így forgalmi adó, kötelező fizetése nem kellett.

Gondolhatod, én sem örülök, hogy most tudok erről, haragszomis Apura, de ez más tészta. De én jelenleg akkor mit tehetek? A forgalmit meg nem lehetett állítólag átíratn, hisz forgalomból kivont auto volt.

Ötlet?

2016. márc. 23. 10:30
 3/13 TheCruve ***** válasza:

A forgalomból kivont autónak le kell adni a rendszámát én úgy tudom.


Ennek gondolom nem volt leadva...


Tehát kivonva sem lehetett.. Esetleg ideiglenesen... de azt talán félévente meg kell hosszabbítani (2300HUF) .


Csak nehogy rád terheljék a 10 év teljesítményadót,biztosítás, stb stb

2016. márc. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló a sztorid az enyémhez. Én apám is anno vett egy autót haverjától, kifizette egyben, majd nekem kellett aláírni az adásvételit, mert neki kisebb gondjai voltak a NAV-val. Viszont összeveszett a haverjával, a törzskönyvet pedig nála hagyta véletlen. Az autót nem lehetett átiratni anélkül, és azóta sem lett meg. Ez már 10 éve volt, és halvány gőzöm sincs, hogy ilyenkor most mi a helyzet. Ez idő alatt nem kaptam semmi levelet, h fizetnem kéne az autóval kapcsolatban vmire.

Viszont most saját autót szeretnék venni, és kicsit félek, mi lesz ha beüt a régi autóból valami. Apámmal régóta nem beszélek, mert voltak olyan húzásai, ami miatt megromlott a kapcsolatunk, így még nála sem tudok érdeklődni. Sajna azt sem tudom, ilyen ügyekben kinél lehetne tájékozódni. :/

2016. márc. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Leírom én mit tennék a helyedben: Nem bolygatnám az autó papír ügyeit eladással, még ha el is lehetne. Ha eddig nem küldtek nektek semmit hogy be kell fizetni rá akkor valószínű ezután sem fognak. Ha eladnád képződne papírmunka, és akkor az elmúlt 10 évről is számot kell adni.

!!!Óvatosan!!! érdeklődj az ocsmányirodában, hogy ha esetleg lenne ilyen helyzet -de nincs- akkor mi történne?

2016. márc. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem simán hívd fel az okmányirodát, segíteni fognak. Jobb most megtudni, mint még évekig várni és esetleg büntetőkamatokat fizetni...
2016. márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, felhívtam a kormányablakot, ott elvileg azt mondták, hogy a régi adás-vételi szerződéssel el tudom adni az új vevőnek, mégha a forgalmi régi tulaj nevén is van, mert a tulajdonosi lánc igazolt. Azt mondta, elvileg ha kivonták a forgalomból, akkor nem teszik vissza az autót, kvázi nincs ebből bajom.

De azt is tanácsolta, hogy a forgalmival, régi adásvételivel menjek be egy járási hivatalba, ott meg tudják nézni, hogy valóban ki van-e vonva a forgalomból az autó. Lehet ezt nem kéne mégsem megtennem?

Aput nem minősítem, neki is voltak ilyen húzásai, ő inkább figyelmetlen, felelőtlen ebből a szempontból. Most például már ott van a leendő tulajnál az autó forgalmija, papírjai. HOgy adhatta oda neki, úgy hogy még alá sem írtam adásvételit vele?

2016. márc. 23. 11:35
 8/13 TheCruve ***** válasza:
Mennyi ilyen autó rohad szét az udvarokon... amit nem mernek, vagy nem akarnak forgalomba helyezni/eladni. Te jó isten!
2016. márc. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj be a hivatalba és tisztázd a dolgot.


Mi kb. 10 éve eladtuk nővérem régi roncs autóját. 3 cigány jött és vették meg, semmit nem kérdeztek, alig nézték meg, gondolhatod... (Opel Vektra GT volt, olcsón nagyon erős autó...).


Leadtuk a papírokat az okmányirodába ahogy kell és kb. 3 éve jött egy levél több százezerről, hogy nem fizettük utána ezt meg azt. Később kiderült, hogy az új vevő nem iratta át. Persze mi bemutattuk az adás-vételit és látták is, hogy mi lejelentettük ahogy kell, így elengedték a büntetést. De nálad pont a fordított a helyzet...

2016. márc. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Írd majd meg végül hogy alakultak a dolgok.
2016. márc. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!