Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Német rendszámos autóval...

McJopek kérdése:

Német rendszámos autóval magyar autópályán, villant a trafi. Ugyanúgy jön a büntetés?

Figyelt kérdés
Németországban lakom. Tegnap éjszaka hazafelé tartottam és láttam hogy piros fénnyel villant a trafi. A büntetés ugyanúgy eljut hozzám? Tapasztalatok?

2016. márc. 28. 10:11
1 2
 1/16 Trafó1 ***** válasza:
18%
Lehet, hogy utol ér a papír de ha nem fizeted be nem hiszem , hogy tudnak veled valamit kezdeni, (bár ez nem tapasztalat csak feltevés)
2016. márc. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Elvileg EU-n belül megkapod a csekket. Aztán hogy hogyan hajtják be, ha nem fizetsz, az már más kérdés. Szerintem megoldják.


[link]


[link]

2016. márc. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Tomcatters ***** válasza:
34%
Vannak azok az uj VÉDA kamerák,ha elhaladsz elòttük mind3gyiknek lehet látni a vörös laser fényt .. pont azt figyeltem minap ,ami mukodott waze szerint is mindnek lattam a voros laser fényét,pedig betartottam a sebessegihatarokat :) Meg meg azok nem mennek élesbe :) Ha viszont gyorsan mentel es nem VÉDÁS volt,akkor oda is megy a csekk rendszam alapjan :/
2016. márc. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
utol fog erni, a kollegam is kapott buntetest Magyarorszagrol. Engem 2 napja Ausztriaba villantott le a trafi, meg tegnap szinten Ausztriaban, ugyhogy en mar varom is.... :D
2016. márc. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
EU n belül simán bevasalják.
2016. márc. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem eszik olyan forrón a kását. Engem kamionosként évente 8 - 10 alkalommal levillantanak valahol Európában, csak egyszer jött meg a büntetés, de Ausztriából és akkor osztrák rendszámú pótkocsival voltam, arra jött a papír. Máskor sosem kaptam semmit, bár ezek általában nem olyan magas sebességtúllépések, amit feszegetni érdemes, bár volt, hogy a lengyeleknél éjjel 90 - nel beleballagtam egy 50 - es korlátozásba, hatalmas villanás - de arról sem jött semmi.


A lengyeleknél egyébként egyszer személyautóval is beleszaladtam valami 50 - es, 70 - es korlátozásba nagyon sokkal, villanás - semmi következmény.


Ausztriával kapcsolatban történhetett valami, mert a kollégámnak a múltkor kiküldték a büntetést személykocsira pályán 142 - re, ott valami változott.

2016. márc. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem használnak villanót, mert balasetvezélyes. nagyonerős infrakamerájuk van, talán azt láthattad..az pedig folyamatosan működik.


úgyhogy vagy gyorsan hajtottál, vagy nem..vagy jön bünti, vagy nem...


próbálj lazítani, ráérsz akkor meglepődni, ha jön a postás.

Ne görcsölj ezen.

2016. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

"Nem használnak villanót, mert balasetvezélyes."


Az összes telepített trafi villan az M0-n és az M7-esen is. Hátulról fotóz, szóval csak a szembejövők szemét süti ki :D

2016. márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
pedig az enyem is narancssargan villant :D mivel mas pont nem volt ott, tuti engem kapott le. A masodiknal nem tudom, mert ott egymas mellett mentunk 3-an, hogy ott most engem kapott-e le, vagy a masik kettot, az rejtely egyenlore.
2016. márc. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
Ausztriaba biztos tortent ez evben valami, mert rengeteg trafit tettek ki, tavaly mikor mentunk karacsonykor ugyanebben a tempoban kozlekedtunk, es meg trafit se lattunk. Most meg tele van.
2016. márc. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!