Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnék spórolósan vezetni?

Hogyan tudnék spórolósan vezetni?

Figyelt kérdés
Friss jogsis vagyok, a Thaliánknak 6,2 volt eddig a fogyasztása, s mióta én is vezetem 6,7 lett. S apum kijelentette h nemtudok spórolósan vezetni. Mit csináljak? Köszi a válaszokat!
2010. ápr. 4. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Logikus hogy nem tudsz friss jogsival, hiszen még nemismered az autót.

Amúgy nagyon sokmindenre oda kéne figyelned hogy levidd 6,2-re, de inkább a forgalomra figyelj.

És ha mindg ara figyelsz hogy takarékos legyél kínszenvedés lesz a vezetés.

Amúgy ha apád azon a fél literen akad fenn.. 100 kilométeren max 170 Ft. :P

2010. ápr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle, hogy ő hogy csinálja.
2010. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 8 körüli a fogyim, míg más ugyan ilyen autót 6,2-vel vezet. Fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Próbáltam, hogy nem nyomom neki, lassan megyek, motorféket használok, feleslegesen nem gyorsítok, majd fékezek stb. de nem lett alacsonyabb. Most már lesz...m. Ez van.
2010. ápr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Az a 5dl benzin... LOL (ja 100km kb 170 ft)
2010. ápr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem az a 170 Ft a lényeg, csak megjegyezte h nem vezetek spórolósan, mert kérdeztem h mennyi a kocsi fogyasztása.

Azt tudom ha gyorsan megyek akkor többet eszik. de az is ´árt´ pl ha sokat kell fékezgetni meg váltogatni?

2010. ápr. 4. 19:00
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és köszi az eddigi válaszokat!
2010. ápr. 4. 19:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

friss jogsival mit vár apád?

a kérdésre válaszolva: nem szabad forgatni 3500 fölé , rövid távokon ahol úgyis lassítani kell nem szabad felgyorsítani , minél kevesebbet autózni alacsony fokozatban, kerülni a "dinamikus" vezetést

magyarul pont az autóvezetés élvezetes részét ölöd meg vele

2010. ápr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha városban közlekedsz, ahol fékezni kell nem tudsz mit csinálni, ha rád vált a lámpa meg kell állni. Ha állsz a lámpa szabad jelzésére várva megy a motor a jármű nem halad, nem tudsz mit csinálni. De pl. ha közeledsz egy körforgalomhoz, úgyis lassítani kell, nem úgy kell megközelíteni hogy nyomom a gázt, előtte meg hatalmasat fékezek (remélem érted:)), helyette elengedni a gázt hamarabb. Mivel nem látom hogy vezetsz így nem tudom megmondani mivel tudnád csökkenteni a fogyasztást, de amúgy szerintem a 0,5 liter eltérésnek más oka is lehet pl. többet közlekedtél városban vagy nagyobb forgalomban, többször álltál meg és indultál el. Szerintem alapból normális hogy egy gyakorlott és egy kezdő vezető jármű fogyasztása között van egy fél liter eltérés 100km-en. De ahol lehet motorfék, a gyakorlathoz idő kell.
2010. ápr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

elméletileg nagyjából 10.000 km után számít vki rutinosabb sofőrnek (kresz könyvben van), szóval addig senki ne várjon tőled semmit, mert nem lenne fair.


Az "EcoDriving" a te kulcsszavad. Vannak ilyen oktatások is, de ha rákeresel neten szerintem találsz is sok linket rá. Szokás szerint külföldön ennek már kezd kultúrája lenni, míg itthon nulla...

2010. ápr. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az még nm biztos hogy nem kell gorsan menni és majd keveset fogyaszt..


Ha 5-ösben mész 50-nel többet zabál mintha 100-zal mennél

2010. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!