Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális az, hogy az autó...

Normális az, hogy az autó hosszanti nyomvályúknál jobbra balra beleng?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy citroen c5 típusú autót, 225 széles gumikkal, menetstabilizátorral. Ez az első "komolyabb" autóm. 2 számomra fura dolgot tapasztaltam, amit eddigi autóimnál nem és nem tudom eldönteni, hogy normális jelenség e. Az egyik, hogy pl csatornafedélen áthajtva mintha az autó hátulja kicsit jobbra, v balra elmozdul, mintha igazítaná magát..a másikat egy 90-100km/h előzésnél tapasztaltam ,amikor nyomvályús, rossz úton jobbra balra belengett..mindkét esetnél egyenesen haladtam, a kormányon nem tapasztaltam rendelleneset..

2016. márc. 30. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális. A hidropneumatikus futómű sajátossága a hajó feeling. A Citroenek futóművét semmilyen más autóéhoz nem lehet hasonlítani. Azért olyan fura elsőre, de hamar meg lehet szokni.
2016. márc. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Szedd le róla azt az otromba széles kereket és máris sokat javul a helyzet.
2016. márc. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Igen, a nyomvájú ugyanis megvezeti a kereket. Ilyet én is tapasztalok, ha rosszabb utakon közlekedek.
2016. márc. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat...a kereket nem szeretném levenni, ez a gyárilag megadott legkisebb méret...
2016. márc. 30. 16:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi gond a kerékkel, egyszerűen amit első is írt, az autó igyekszek korrigálni.
2016. márc. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!