Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyobb ccm-s motor kisebbre...

Pannuska Marcell kérdése:

Nagyobb ccm-s motor kisebbre papírozása!? Például egy 610-s husqarna vagy egy 525-s ktm-t úgy le lehet e papírozni (hivatalosan) hogy 125-s jogsival vezethető legyen. Hallottam olyanról hogy lehet valami fojtást rakatni és úgy megoldható!

Figyelt kérdés
2016. márc. 31. 18:22
 1/5 gnoomage ***** válasza:
0%
Én csak kismotoroknál hallottam, hogy a 60-70-80 ccm motorokat lefojtották 50-re és utána kiszedték, nem tudom, hogy 500 ccm-nél működik e...
2016. márc. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 b4r4thg ***** válasza:
0%

Igen, bevált technika. Ha egyszer el tudod intézni, akkor a rendőr se köthet bele, ha látja a papírokat, mert helyszínen úgyse tudja a teljesítményt lemérni.

Valószínű folytással csinálják. Papírozás után meg folytás ki.

2016. márc. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Na álljunk meg egy hangyafa*znyit.

Te a büdös életbe nem fogsz nagy köbcenti 125-re lepapíroztatni. Nincs olyan vak ember (még a vakok is ki tudják tapogatni) akinek ne tűnne fel, hogy 600 helyet pl 125 van a papíron. Fojtani köbcentit nem lehet, csak teljesítményt. Na már most 125-ös jogsinál nyilván van köbcenti korlát is, tehát te lefojthatod 1kW-ra is, akkor sem vezetheted.

A2-es jogsinál van értelme fojtani, mivel ott csak teljesítménykorlát van, köbcenti nincs.

2016. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ma mindenki motort akar papiroztatni, de sok lett az okirathamisító jelölt. :D
2016. márc. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%
Na aki lepontozott az indokolja már meg, hogy miért. Baromi kíváncsi vagyok rá.
2016. márc. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!