Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy 80 as Yamaha DT...

Adott egy 80 as Yamaha DT motor, amennyiben nem akarom használni a különolajzó rendszerét és keverékkel járatom rosszabb lesz-e a kenése, nem tudom hogy csak a karbiban a benzinhez keveri, vagy máshova is nyomja-e oka, nem bízok a különolajzásban?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 5. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokan kikötik. Szintén eme ok miatt. A kenése pedig nyilván tökéletesebb lesz mert mindig ugyan azt a kenést kapja.
2016. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi
2016. ápr. 5. 21:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Kikötheted, csak nehogy elfelejtsd hogy ki lett.
2016. ápr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem az első motorom(1997-ben) egy RD350 Yamaha volt. Kikötötték az olajpumpát. Az akkori legdrágább olajat kevertem bele(4000 Ft/ liter!).

Besült.... Akkor azt mondta egy komolyabb szerelő, hogy biza 12000-s fordulaton már nem volt elég neki az olaj, hisz az olajpumpa többet nyomott volna..

Rég volt, azóta sem tudom, mi az igazság, de számomra logikusnak tűnik az érvelése.

2016. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért egy 80 as DT nem pörög 12 ezret legalábbis az enyém nem
2016. ápr. 6. 20:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, nem tudom, mennyit pörög, de gondolom 10.000-t biztos.

Az olajpumpa meg lehet 10.000-nél 2*annyi olajat tol, mint 5.000-nél.

Max úgy lehetne kiküszöbölni ezt, hogy sok olajat keversz a benzinbe, de akkor meg alacsony fordulaton sok lesz neki, meg televágja a kipuffrendszert is olajjal.

Szerintem hosszútábvú megoldásnak nem jó a kikötés.

2016. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!