Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyedül elég jól vezetek, nem...

Egyedül elég jól vezetek, nem hibázok, bénázok, de ha van utasom, úgy érzem magam, mint egy abszolút kezdő?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éves a jogsim, nem vezetek napi szinten, de mikor igen, akkor általában 30-40 km 1 nap. (munkahely, suli)

egyedül teljesen jól érzem magam a kocsiban, nem profi vagyok, de nem igazán hibázok olyan orbitális dolgokat. de azt vettem észre, hogy ha utasom van, teljesen mindegy, hogy ki, akkor szinte rendszeresen lefulladok a körforgalom előtt, stb. és nem értem, hogy miért, nem kapkodok akkor sem, nem "menőzők" az utas előtt, semmi.

a bátyám szerint mert "nehezebb a kocsi" az utasok miatt, és azért. ez lehet? vagy csak "zavar" ha vannak mellettem? nem értem, de nagyon zavar, mikor azt mondom, hogy lassan 1 éves a jogsim, de olyan hibákat vétek, mint az, aki pl. 3 alkalommal vezetett még csak oktató nélkül az 1 hetes jogsijával.... :D :S


2016. ápr. 7. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"a bátyám szerint mert "nehezebb a kocsi" az utasok miatt" - ez egy hülyeség! Hacsak nem 200-300 kilós utasod van. Egy 60-80kg-os embert súlyát nem veszed észre egyszerű hétköznapi vezetésnél.

Az 1 éves jogsiddal Te még abszolút kezdőnek számítasz és ezt nem rosszból mondom. Nyilván kicsit lámpalázas vagy ha valaki melléd ül. Erről van szó csupán, ez majd idővel megtanulod kezelni és nem lesznek ilyen gondok.

2016. ápr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
" lámpaláz "
2016. ápr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is az van, amit az első ír, még kezdő vagy s persze lámpalázas is... Majd elmúlik :)


Az utas autónál nem hinném, hogy sokat nehezít, de megpróbálhatod, hogy megpakolod az autót...

Motornál más, főleg, ha gyenge és könnyű a motor. Utálok utast vinni, a gyorsulási és a kanyarodási képességek érzésre olyan huszas osztót kapnak (kis sebességnél, utána OK, de ki mer gyorsítani, ha már az első 2 méteren átment a másik sávba az utas miatt, aki csak rábeszélésre maradt a motoron? :D)... S még ezt is meg lehet tanulni kezelni, csak gyakorolni kell. Ez ilyen. Vezetésnél bizonyos dolgoknál sok gyakorlás kell. A párom több évig siralmasan parkolt, mondjuk ő is keveset vezet, plusz ez a fő gyenge pontja. Van ilyen, ez nem jelenti azt, hogy ne tudná megtanulni, csak sok gyakorlás kell hozzá.

2016. ápr. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!