Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kia Cee'd 1.6 EX benzines...

Kia Cee'd 1.6 EX benzines kombi (2007-2012), vagy Mazda 6 (2005-2008) 2. 0 TE benzines kombit ajánljátok évi 14. 000 km-re? Keret: nagyjából 2. 000. 000 FT

Figyelt kérdés

Mazda hátrányok számomra: városi 11l+ fogyasztás, idősebb kocsit kapok ugyanazért a pénzért.

Viszont kiforrottabb technológiának tűnik.


A KIA nyomatéka elegendő a kaszni mozgatásához?



Köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 8. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is 2007- 2010 között volt az első generáció és 2010-2012 között a második generáció és van eltérés főleg beltérbe, a második sokkal szebb.

Válasz kérdésedre, mire akarod használni az autót ? Városi és közútra tökéletes még az 1,4 es motor is, egyébként nekünk egy 1,4 2011 -es kiank van, kombi.

Néha van autópályázás is de a 105 loerő nem éppen fickándozik de elviszi a kasznit, tehát 1,6 os motor igen elviszi a kasznit.

A rossz hirem az viszont, hogy 2 millió forinttal 2012-es EX felszereltésű KIA-ról nem álmodnék.

2 millió forintért 2007-2010 közötti autót kapsz, LX vagy EX felszereltéseggel,de pl. nekem elég az alap modell is legyen benne klíma aztán más nem nagyon kell.

Egyébként elég jó autók, nem sok minden romolhat el rajtuk, a korai darabok már megvannak tekerve, ami legolcsóbbak vannak használt autón legtöbb tekert , törött darab, 2011-be körül jártuk a piacot, használtan akartunk venni, de sok a lepukkant.

1,6-os benzin motor elég ritka, keresgetni kell.

Egyébként a mazda 6-is jó választás, tényleg megbizható, de a KIA is az. A mazdák szebbek nekem az a mazda előnye.

2016. ápr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mazda.
2016. ápr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es, köszönöm a véleményt!:) Volt-e meghibásodásotok, illetve mennyi a városi fogyasztásod kb?


2-es. Mivel indoklod a válaszod? :)


Én évi 14.000 km-re használnám kb 30% autópálya, 50% város, 20% főút

2016. ápr. 8. 15:22
 4/5 A kérdező kommentje:

Üdv!


Első:40% városi, 30% autópálya, 10% főút-re használnám, évi 14.000 km kb. Körülbelül 2010-es évjáratot céloznék meg ennyi pénzzel.


Volt valamilyen súlyosabb javításod, illetve a városi/pályás fogyasztása mennyi a kocsinak?


2-ik: mivel indoklod a mazdát? :)

2016. ápr. 8. 19:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az autónál a fogyasztás lesz a legkisebb gond 1 liter ide vagy oda, mert müszakisztat az ember ,biztositások, stb.. esetleg 1-1 kopó alkatrész.

Több midnentől függ a fogyasztás, normál magyarországi üzemanyaggal nyáron városban olyan 6,8 liter, én ugy járok munkába, hogy 3 km közút, 4,5 km városi közlekedés lámpa, dugó reggel, haza fele is, az olyan 6,4 liter. Télen bizony hogy melegitem a motort meg stb 7 liter van ez a fogyasztás, de 5 percet reggelenként járatom a motort...

Hoszabb távon közúton és falukba én 6 liter alatt szoktam menni, autópályán nagyon függ az üzemanyagtól, tankoltam már olyan üzemanyagot amivel 6 liter alatt mentem 130-al, de jet benzinkótnál ausztriába volt már 7,8 literes fogyasztásom is. Németországba egyszer megetettem vele 10 litert majdnem 100 km-en de annál többet lehetetlen, padló gázzal mentem :)

Fenntartásról annyit nem sok gond van velük, mondják hogy a felfügesztésbe valami tönkre szokott menni sokszor 60 ezer km alatt, szerintem csak az útviszonyokjnak megfelelően kell menni és nem megy tönkre.

Tipus hibájuk nem nagyon van, ami volt azt a gyár korigálja, pl most van egy olyan hogy üzemanyagtartály csere a mi autónkra, én nem érzékelem hogy bármi lenne, de létezik ilyen.

Ami érdekes sokan irjak hogy az ablaktrölő nem töröl jól, szerintem 90 km/h nál is tökéeltesen töröl meg 140-nél is, vagyis nekem. Még egy hiba eszembe jutott, másnál is olvastam már hogy a műszerfal felválik a hő hatására, ez nálunk is megvolt, garanciába cserélték, de vissza ragasztható lenne egyébként. Én ujra KIA-t vennék, de édesapám is esküszi ka koreaikra, ő hyundai i 30-at vett, olcsóbb mint a kia ujonnan. Ha van kérdésed a következő e-mail cimre irhatsz bármire szivesen válaszolok; gadam0114@gmail.com

Még egy dolog a világitas elég gyorsan kiég , 60 ezer km alatt a tompitott meghalt.

Az alkatrészekről azt modnanám, hogy elég húzósak, nekem votl egy cascos javitatásom, ha midnent eredetibe veszel meg, márpedig jó pár dolog csak eredetibe van meg akkor azért vannak árak, de nem drágább mitn egy Opel.

Még annyi a fogyasztáshoz, igy lehet első hallatra soknak tűnik, de apum 3 hónapos autója 1,4 diesel is vegyesen 4,5 litert fogyaszt, tehát mégse sok annyira.

Másik dolog ismerősünk is mondja, hogy 2,7 es diesel merci E osztály (10 éves kb.) 6 liter felett sose eszik, meg ha óvatosan megy 4,5 literből jár, na ezeknek nem kell bedőllni, én azt irtam le amit fogyaszt egy 1,4 es motor.

2016. ápr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!