Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-es robogósok, mi a tapaszta...

Feketeruhasember kérdése:

50-es robogósok, mi a tapasztalatotok az autósokkal a fővárosban? Milyen hasznos tippeket adnátok olyannak aki először akar nagyforgalmú városban robogózni? (előtte csak kocsival volt)

Figyelt kérdés
Mire kell figyelni különösen?
2016. márc. 23. 22:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

Legyakrabban a robogósok okozzák maguknak a bajt.

Ritkábban egy felbőszült autós akar revansot venni és abból lesz baj.

Közlekedj szabályosan, ne bosszants fel senkit.

Robogót, autót is használok, ez úgy írom.

2016. márc. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Pl mivel okozhatnak bajt? Pont ezeket kérdezem.
2016. márc. 23. 22:31
 3/17 anonim ***** válasza:

szerintem pont leszar mindenki, vannak nagysebességű útvonalak, ahol a 40km/h-s törvényileg szabályzott tempót én meg sem próbálnám betartani, de lehet, hogy amúgy van is segédmotor/biciklis/lasújármű tiltó tábla (pl az autópálya bevezetők)

körutak rendben vannak, a mellékutcák pedig annyira nem is forgalmasak

2016. márc. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 $$$$$ ***** válasza:
75%

Én nem robogós vagyok. De azért motorozok már egy ideje Debrecenben. Ami nem egy Budapest de akkor is aránylag forgalmas. Azt tudnod kelk hogy a legtöbb kocsis ( tisztelet a kivételnek ) magasról lesz*rja a motorost. Nem adja meg az elsőbségét ( egyszer emiatt estem)

vagy csak egyszerűen nem figyel rád és neked megy. Az a legfontosabb hogy motoron ülve csak magadra számìthatsz, azaz mindenre nagyon kell figyelned. Pl: hiába van elsőbséged vársz ameddig biztos leszel benne hogy meg nem adják. Tehát ha odafigyelsz nem lesz baj :)

2016. márc. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Ez hülyeség, hogy egy motorosnak nem adják meg az elsőbbséget.

Nehezebben veszik észre mint egy autót.

Ezért jobb ha ég a tompított fény nappal városban is.

Meg 50 helyett nem kell 100-al menni mert akkor előbb odaérsz mint arra számítanak.

2016. márc. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 $$$$$ ***** válasza:
Hát ahoz képest nekem 10 ből 6 szor nem adják meg.
2016. márc. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 $$$$$ ***** válasza:
Mindegy nem akarok most ezen veszekedni . Az a lényeg hogy sokkal jobban kell vigyázni mintha kocsival mennél.
2016. márc. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Elhiszem ha írod de lehet, hogy valamit furán csinálsz.
2016. márc. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 $$$$$ ***** válasza:
Nem hiszem. De alapból sok kocsis haragszik a motorosokra. Mert az a baj hogy 1-2 h*lye miatt elitélik mindet....
2016. márc. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Elsőre durván hangzik, de pesten robogózni úgy tudsz balesetmentesen, ha úgy indulsz útnak, hogy mindenki téged akar megölni.

Fáradtan, másnaposan eszedbe ne jusson, hacsak nem kis mellékutszákban kóvályogsz.

Sokan nem vesznek észre, van néhány tahó aki direkt betart. Elsőbbséget tényleg nem mindig kapod meg, jobbkéz szabályt felejtsd el.

Idővel kifejlődik a 6. érzék, előre tudod ki fog makd bevágni eléd. Ja és álló sor mellett/között haladva rohadtul vigyázz a kamikaze gyalogosokkal és bringásokkal

2016. márc. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!