Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik, hogy egy autógumira...

Létezik, hogy egy autógumira rossz számot írnak tévedésből?

Figyelt kérdés
Ma vásároltam 2 db Matador MP 16, Stella 2, 165/70/13 méretű nyári autógumit. A gumisnál csak a felnire tették fel, a az autóra magam raktam fel őket itthon. Ám a mikor levettem a régit (ugyancsak Matador, korábbi modell, más mintázat) szemmel láthatóan is észrevevődött, hogy az új gumi keskenyebb. Le is mértem és csak 155 cm a szélessége. Az új gumin és a címkén is 165 áll. Létezik, hogy legyártanak egy szériát és hibásan tüntetik fel a számot rajta? Akkor mivel magyarázható az eltérés? A garázsban található téli gumikkal is összehasonlítottam és mindeniknél látszik a különbség. Most akkor mi van? Járt még valaki így? Visszavihetem? Fogyasztóvédelem? Mit lehet ilyenkor csinálni?

#autóméret #hibás szám
2016. ápr. 20. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mérted? A 165 az mm. és a legnagyobb szélessége a guminak, -nem a futófelület.
2016. ápr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ezekszerint létezik..

Nemtudom milyen "címkét" néztél meg és hol vetted a gumikat,azt kellett volna megnézni mivan a gumiba belesütve..Ha van blokk,cserélik.Ha nincs akkor így jártál,a fogyasztóvédelem kiröhög.

2016. ápr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt mértem, nem a futófelületet. A futófelületnél is eltérés van.
2016. ápr. 20. 15:04
 4/14 A kérdező kommentje:
A gumiba is 165 van besütve.
2016. ápr. 20. 15:05
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor az 165-ös)
2016. ápr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ideális nyomáson fussál vele vagy 100Km-t, és meglátod, hogy ki fog kerekedni az oldala 165-re! :-)
2016. ápr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen bakit nem követhetnek el, ugyanis szigorú szabályozás alá esik ez a termék is (E jel), és ha nem felel meg a minősítésnek, akkor a céget sz*rrá büntetik. A kereskedők meg sz*rrá perelik. Kopott gumihoz csalóka hasonlítani az újat, mert a kopott felület már szélesebb mint az újé, mert a futófelület, kvázi trapéz alakú, szűkülve a gumi külső széle felé. Ne kezd reklamációba, mert semmi értelme nem lesz. Használd egészséggel a most beszerzett gumikat. Persze ha egyéb hiba áll fenn (helytelen tárolás, vagy szakszerűtlen szerelésből adódóan) akko szólj a gumisnak és lobogtasd a számlát előtte, mert olyat biztosan kaptál, ugye?
2016. ápr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Összehasonlítottam a pótkerékkel is, amivel max 100 km-t futottam. Feltettem a tolómércét, kijött kb. 167 mm, és utána ugyanazt a kihúzott tolómércét feltettem az új gumira, és több mint egy centit össze kellett nyomjam. Ilyen peches is csak én lehetek:(
2016. ápr. 20. 16:01
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha a fene fenét eszik, akkor is 155-ös. Van egy szomszédom, akinek egy elég régi autója van, neki elöl 165, míg hátul 155-ös gumik vannak. Ott is egy centi különbség van a két gumi között. Ráteszem a tolómércét az újonnan vásárolt gumira és átviszem a másik autóhoz, amin valódi 155-ös gumik vannak és talál. Tényleg hülyének ne nézzen senki.
2016. ápr. 20. 17:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha tényleg így van, vidd vissza.
2016. ápr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!