Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik, hogy egy autógumira...

Létezik, hogy egy autógumira rossz számot írnak tévedésből?

Figyelt kérdés
Ma vásároltam 2 db Matador MP 16, Stella 2, 165/70/13 méretű nyári autógumit. A gumisnál csak a felnire tették fel, a az autóra magam raktam fel őket itthon. Ám a mikor levettem a régit (ugyancsak Matador, korábbi modell, más mintázat) szemmel láthatóan is észrevevődött, hogy az új gumi keskenyebb. Le is mértem és csak 155 cm a szélessége. Az új gumin és a címkén is 165 áll. Létezik, hogy legyártanak egy szériát és hibásan tüntetik fel a számot rajta? Akkor mivel magyarázható az eltérés? A garázsban található téli gumikkal is összehasonlítottam és mindeniknél látszik a különbség. Most akkor mi van? Járt még valaki így? Visszavihetem? Fogyasztóvédelem? Mit lehet ilyenkor csinálni?

#autóméret #hibás szám
2016. ápr. 20. 14:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Akkor mérd meg hogy átmérőben van e különbség, mert lennie kell ha tényleg 155-ös a gumi, ugyanis ha a "peressége" ugyanaz (/70) akkor amit most vettél annak kisebbnek kell lennie. 165*70/100 = 115,5 155*70/100 = 108,5 Ezek a számított gumimagasságok (felnitől a gumi futófelületéig mérve oldalról, tehát a 155 gumi átmérője kb 14mm-rel kisebbnek kell hogy legyen, mint a 165-ösé.
2016. ápr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Visszaviheted, bár azért ez enm akkora különbség ami bármit befolyásolna.
2016. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Akkor hadd írjam meg a történet végét. Igazam volt, de csak félig. A mérésekben nem tévedtem. A történethez hozzátartozik (lehet tegnap már le kellett volna írnom), hogy a napokban rendeltem 2 db 13-as felnit az internetről. Féláron akadtam rá, bomba üzletnek tűnt. amik felhívott az operátor, hogy leellenőrizze a rendelést, elmondtam az autó típusát és gyártási évét, rákérdeztem, hogy biztos ez a típus? Igennel válaszolt. A felnik meg is érkeztek és erre lettel felszerelve a gumik. Ma, mikor visszamentem az üzletbe reklamálni, ők is azt mondták, hogy lehetetlenség, hogy téves szám lenne a gumin. Amikor előttük is lemértem, azt mondta a hölgy, akkor más a felni méret. Megkerestük a számot és itt volt kis kutya elásva:) A felninek 2 mérete van 13 az átmérős és van még rajta egy másik szám is, ami valamilyen szélességet jelent. A eredeti felniken ez 5,5, míg az újakon 4,5, vagyis keskenyebb a felni. Innen adódott a mérésbeli különbség.
2016. ápr. 21. 18:10
 14/14 anonim ***** válasza:
Na ugye, hogy nincs olyan hogy rossz számot írnak a gumira?!
2016. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!