Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen terepjarot vegyek,...

Milyen terepjarot vegyek, mindennapi használatra?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni egy terepjarot, ami egyrészt terepen is szépen elmegy. De mindennapos használatra is alkalmas, városban, pályán, úgy hogy nem pörög szét 130-150es temponal. Nem feltétlen szeretnék fapadosat, nem ártana, ha hátul is lenne labter, nagy csomagtartó nyaralasokhoz,kényelmes üléseket is előnyben részesítem,lehetoleg 5 személyes kellene. És ne legyen benzinzabalo, gondolok itt arra, hogy 10literbol azért álljon meg a fogyasztása vegyesbe. Milyen típus felelne meg egy ilyen családi autó/terepjaro követelményeknek? Japánokat nézegettem eddig: pl Pajero. Nem szeretnék 10-12 évnél idősebb autót venni. A keret kb 2 millió forint lenne.

2016. ápr. 21. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Vagy L200, esetleg Ford F150, bár benzinesek egyik sem fog 10 liter alatt fogyasztani, még dízellel is inkább a 7-8 közötti értékek reálisak.
2016. ápr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Terepjáró és autópálya kizárja egymást. És az alacsony fogyasztás szintén nem jellemző a terepjárókra...


Már feltéve, hogy terepjáró alatt terepjárót értesz (mármint igazi, terepre valót), nem pedig valami terepjárónak kinéző SUV-ot.

2016. ápr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Ha tényleg terepjárót akarsz venni, ami nem csak a nevében vagy kinézetében hanem tudásában is oda tartozik akkor én valami pickupot ajánlanék. Pusztán azért is mert nekünk is az van és maximálisan megvagyunk vele elégedve (Toyota Hilux). Én azt mondanám hogy Toyota Hilux, Mitsubishi L200, Nissan Navara, Ford Ranger, Mazda B 2500 és társai közül kéne választanod. De ezekből nem nagyon fogsz kapni 2 misiért, jó állapotút. Ugyanis híresen jól tartják az árukat a pickupok. Viszont ha gyűjtenél hozzá még fél misit akkor már nagyon lenne mozgástered. Egyébként meg ha ragaszkodsz a klasszikus terepjárókhoz akkor a Pajero nagyon jó választás lenne. Én tuti azt venném.
2016. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 21. 18:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, én is pickupot ajánlanék neked! Az L200 jó választás lehet, 2 millerért már lehet kapni 10-12 éves jószágokat. A családban is van egy ilyen autó, és nagyon meg vagyunk vele elégedve, nem sok nyűgje volt eddig (11 éves, 220.000 km)

De ebben az árkategóriában gyakorlatilag egyik japán pickup sem rossz választás.

Ezen kívül a Pajero sem rossz, az tényleg igazi terepjáró, persze az ára is magasabb...

2016. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!