Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az újabb autóknak, mind olyan...

Az újabb autóknak, mind olyan pihe puha a kuplungja, váltója?

Figyelt kérdés

A jelenlegi autóm 2002-es évjárató.

Tegnap kipróbáltam egy 7 éves franciát.


Nagyon érdekes a váltója.

Olyan puha, a váltót, mintha egy kisujjal lehetne kapcsolgatni,a kuplungja is elég könnyű


Illetve, a kormány is nagyon könnyű, nagyon könnyű tekergetni.


A jelenlegi autómon, azért határozottabban kell megnyomni a kuplungot, meg váltogatni.

Ebben is szervó meg minden, de a kormánya nehezebb.



2016. ápr. 23. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, inkább mondjuk úgy attól függ a gyártó hogy oldja meg.
2016. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem autója válogatja.

Már vezettem kifejezetten rosszul hangolt szervoval szerelt 2015-ös autót is. A kuplung is van amelyikben lágy, van amelyikben kifejezetten kemény volt.

2016. ápr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen, az új Ford Ranger-nek a váltója valami borzalom és a kocsi zsír új volt.

Szóval ez típusonként válozó

2016. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 12 éves a Peugeot és nagyon könnyű a kuplung meg a váltó is. Ez nem korhoz van kötve.
2016. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 11 éves Opelem van és közepesnek mondanám keménység szempontjából a kuplungot és a váltót is.

A céges Citroen Jumpy, Jumpereknek nagyon lötyögős, pontatlan a váltójuk és a kuplung is keményebb. A Ford Connenctet viszont szeretem, az valahogy jobban fekszik nekem, hasonló mint az Opelé. A fogáspont is valahogy "nyúlósabb". A Citroen Nemoké meg túl puha nekem.

És ezek úgy vettem észre nem függenek az évjárattól, inkább csak az autótípustól. Egy márkán belül különböző típusoknál is elég nagy az eltérés.

2016. ápr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!