Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Futóműbeállítás! Mi lehet a...

Futóműbeállítás! Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Angliában élek és most voltam négykerekes futóműbeállításon, mivel új szilentek és új gumik kerültek fel. Be állították és papíron kinyomtatták nekem az eredményeket. Beállítás után, a "Caster" érték még mindig piros maradt. [link]

Két autó szerelővel is beszéltem, az egyik azt mondta, hogy lengéscsillapítót kell cserélnem, a másik pedig, hogy a kerék hosszanti irányban nem áll jól, szóval az egész futómű átvizsgálásra szorul. Mi az a "caster" egyáltalán? Mi lehet a baj? Ötletek?



2016. ápr. 23. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az az ún. utánfutás, Legtöbbször nem állítható, és ekkora eltérés nem is okoz gondot, max. lassabban áll vissza a kormány középállásba.


"2.2.2. Utánfutás (n, τ)


Az utánfutás mm-ben megadott távolság (n), mely a függőcsap irányának útfelülettel alkotott döféspontja és a kerék felfekvő felületének középpontja között oldalnézetben mérhető. Hozzájárul a kerekek egyenes meneti helyzetbe történő visszaállításához, befolyásolja az elkormányzáshoz szükséges nyomatékot, valamint stabilizálja az egyenes meneti kerékhelyzetet. Nem csak mm-ben hanem szöghelyzetként fokban is megadható (τ). Oldalnézetben a függőcsap középvonala és a függőleges között bezárt szög. Értéke általában 1-5º közötti tartományba esik."


[link]

2016. ápr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Caster az gurulás, görgő... szóval valami olyasmi elhet valóban hogy alapvetően nem áll jól a kerék menet közben.
2016. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! akkor ha jólértem, egy függőcsap "beállítás" vagy csere, megoldaná a problémát ugye?
2016. ápr. 23. 22:47
 4/4 anonim ***** válasza:

MacPhersonosban ne sok függőcsapszeget keress. A képen is egyértelmű rajzok jelzik, hogy melyik érték mit jelent.

Az utánfutással azért nem foglalkoznak - mint korábban is írtam - mert nem okoz különösebb gondot, viszont jó nagy és kétsége kimenetelű meló beállítani egy nem állítható futóműn. Ezeket összerakják a gyárban, aztán kopik itt-ott, kap ütéseket, és elmegy valamerre.

Boldogabb lennél, ha sikerülne a futóművesnek egy bazi nagy kalapáccsal visszatennie azt az 1 mm-t? Szép zöld lesz a papír, aztán két kör, és megint ott vagy ahol a part szakad.


Szerintem.

2016. ápr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!