Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Passat 2004,1.9 PDTDI B5.5 az...

Passat 2004,1.9 PDTDI B5.5 az egyes és rükverc sebességeket nehezen veszi be. Megoldás, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra, javítási megoldásokra volnék kíváncsi elsősorban esetleg javítási költségre.


Jelenség:

- álló helyzetből, rükverc be 2-3 váltáspróbálkozás és 1-2 kuplungólas próbálkozás után veszi de eléggé eröltetni kell.

- menet közben rükverc -> természetesen ezt nem próbáltam

- menet közben pl kettesből -> egyesbe, pl 15-20 km/h- nál szinte lehetetlen vagy csak ,ha már nagyon nagyon lelassulok (kb séta tempó 2-10km/h) akkor tudom betenni.

- álló helyzetből -> egyesbe, legtöbbször esetek 80% ba második próbálkozásra megy be (de akkor lazán) néha újra kell kuplungrolni viszont akkor akár az első próbára is bemegy eröltetés nélkül.

Esetek kevés % -ba sikerül elsőre betenni 1 be állásból


Szóval legjobban akkor megy be zökkenőmentesen erőltetés nélkül 1 be amikor picit gurulok kb 2-8 km/h val.


nem recseg nem csörög de hallani a váltást kívülről.


kuplungot legtöbbször nem nyomom be tökig kb 70 -80% ig mivel úgy tapasztaltam hogy nem befolyásolja ezt a jelenséget illetve azt tapasztaltam, hogy már a fele kuplung úton szétnyit a tárcsa és válthatok.


Jelen állapotában használható az autó így de kissé kellemetlen amikor pirosnál ->sárgára váltástól elkezdem próbálgatni sebességbe tenni az autót és zöld után pár másodperccel sikerül csak és dudál a Mr. Türelmet.


Szervizbe egyenlőre nem vittem ez ügyben mert előbb körül szeretném járni ezt a témát/hibát/jelenséget/javítási lehetőségeket.



#autó #hiba #váltó #kuplung #többszöri kuplungólas #nem veszi az egyest
2016. ápr. 26. 10:36
 1/10 A kérdező kommentje:

Mindenesetre szeretném megszüntetni, leredukálni ezt a jelenséget. Amikor állóhelyzetből 1- be teszem, hogy ne esetek 20-30 % ba sikerüljön hanem 80 -90% ba sikerüljön legalább.. Uram bocsáss.. szűnjön meg.. :)


előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat!

2016. ápr. 26. 10:45
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A tünetek alapján azt valószínűsítem, hogy nem emel ki a kuplung.
2016. ápr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
kuplung kinyomócsapágy
2016. ápr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vortrex ***** válasza:
Hát, ha azt mondod biztosan kiemel a kuplung, akkor talán a váltórudazat/bowdennel lehet valami baj. Nem hiszem, hogy a sebváltóval lenne a baj
2016. ápr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Vortrex ***** válasza:
Nem lötyög a váltókar a kezedben? Annak szokott még kikopni a gömbcsuklója ilyenkor
2016. ápr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tomcatters ***** válasza:
33%
Menet közben sose tesszük 2 ből 1 be 1 be csak kizárólag úgy teheted vissza,ha már állóra fékezted az autót ( előbb-utóbb tönkreteszed a váltót ezzel,hogy menet közbe 2 ből 1 be probálgatod betenni :) Az egyes fokozat,azért van,hogy az álló járművet mozgásbahozzük... nagyon kevés kocsinak van szinkronba az 1 fokozat a többivel :)
2016. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%

"kuplungot legtöbbször nem nyomom be tökig kb 70 -80% ig mivel úgy tapasztaltam hogy nem befolyásolja ezt a jelenséget illetve azt tapasztaltam, hogy már a fele kuplung úton szétnyit a tárcsa és válthatok. "


Na ez az amivel tönkretetted a váltót és valószínüleg a kuplungot is. Nincs értelme a váltót ba*ogatni, bemész egy bontóba, és nagyon olcsón kapsz bele váltót. És szokd meg, hogy kuplung tökig, ahogy az oktatóm mondta.

2016. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tönkre nem is teszi csak feleslegesen kopik a kuplung.
2016. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Oké.

Ezeken már el tudok indulni..

Köszőnöm a válaszokat!

Üdv

2016. ápr. 27. 10:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi volt a probléma? Teljesen ugyan ezek a gondjaim
dec. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!