Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A pótkerék téli vagy nyári...

A pótkerék téli vagy nyári legyen? Vagy tök mind1?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 27. 09:14
 1/4 Tomcatters ***** válasza:
71%
Egyértelműen téli .. Nyáron ugye jó a nyárigumi..,de télen ,már a keményebb keverek miatt tul rideg .. nyáron ellenben ellehet közlekedni siman a téligumival :) csak nagyon kopik a lagyabb keverék miatt.. ugy h teligumi kell potkeréknek
2016. ápr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Igaz, hogy lágyabb, jobban kopik és vészfékezéskor jobban is kenődik szinte csúszik a 60 fokos aszfalton a téligumi. Ilyenkor az ESP-nek is kell szépen dolgoznia, ha egy tengelyen két nagyban különböző tapadású gumival fékezel.

Télen ha nagyon muszáj, el lehet közlekedni a nyárival is. Nyilván lépésben, ha olyanok a körülmények, nem 140-nel száguldozva a havon, jégen.

Nekem gyárilag nyári gumi járt az autó pótkerekéhez. Még sosem gondoltam rá, hogy kidobjam és télit rakjak rá. (Elhasználni nem tudom, mert a nyári kerékszett gyárilag 17"-os, a téli meg 15". Pótkeréknek meg pont egy 16"-ost adtak lemezfelnin, nem adtak hozzá plusz egy gyári 17"-os alufelnit. :))

Igazából egyik sem optimális, ha a nem neki megfelelő évszakban használod. Ezért kell a pótkeréken nem megszokásból, hanem lassabban, óvatosabban haladni. Ha mindenképp a lehető legjobbat akarod rá, akkor talán egy Michelin Crossclimate lenne a legmegfelelőbb.

2016. ápr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Téli, vagy 4 évszakos, bár a pórkerék hivatalosan úgy is csak arra vna, hogy addig elgyen fenn míg szükséges.
2016. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:) ment mindenkinek zöld pacsi, úgy döntöttem veszek egy használt kereket eme célra, aztán olyan lesz, amilyet legolcsóbban találok.
2016. ápr. 27. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!