Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdőként mit gondoltok, ha a...

Kezdőként mit gondoltok, ha a lábam a kuplung mellett vagy előtt és hirtelen kellene fékezni, de abban a pillanatban csak a fékre "taposok" kuplung nélkül, mert meglepődtem és nem tudtam jól reagálni az nagy gáz?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 27. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Pont ez a jó, NEM szakítjuk meg állandóan a hajtást, főleg ha lassulni kell. NE mondj le a motorfék adta plusz segítségről!

Anyum is állandóan kinyomja a kuplungot, pedig az nem jó. A hajtást csak akkor szakítjuk meg ha nagyon muszáj.

2016. ápr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fékezés a legfontosabb azzal nem szabad késlekedni, ha a motor lefullad, hát lefullad, majd beindítod, de ha nagyon szorul a hurok akkor meg kell állni és arra kell koncentrálnod. Persze emellett majd meg kell tanulnod hogy inkább kerülőutat keress a másodperc tört része alatt, minthogy kigúvadt szemekkel és kattogó ABS-sel közeledsz a becsapódás helye felé.
2016. ápr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom hogy tud lefulladni a motor, tételezzük fel mész 90 km/h val fékezni kell, beletaposol a fékbe 50 km/h ig simán jó vagy ötösbe, van 2-3 másodperced hogy benyomd a kuplungot is.. soha nem fuladtam még le, pedig már fékeztem pár satut... én is csak a fékre lépek, ráérek váltani meg kuplungot nyomni. Másik doggo meg kell tnaulnod vezetni , ezt komoylan mondom, majd rájösz esetleg, hogy kell a motorfék, én mentem olyan hegyről le ami 45 percig csak lejtő van, szerinted ha nem használok motorféket ? 2400 méterről 700-ra..
2016. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

Kezdőként azt tanuld meg leginkább, hogy ne menj bele veszélyes szitukba, és tartsál nagyobb féktávolságot, akkor nem fogsz majd "meglepődni".

Egy tapasztaltabb vezetőnek, csak igen ritkán kell vészfékeznie.

Ha fékezel, akkor közben van rá időd, és a kuplungot még ki tudod nyomni az utolsó pillanatban, mert lefullasztani egy motort, az jogsival már nagyon égő.

2016. ápr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fék, nem a kuplunggal foglalkozz, motrofék segít legalább.
2016. ápr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Amíg még kint van a "T" betű az autódon, addig ne akarjál itt vezetési tanácsoklat osztogatni!!

2016. ápr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De okos valaki... és ahogy nézem még látnok is, kár hogy épp nem a valóságot látja. :D
2016. ápr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálad mindenképpen, de még így sem tudok rájönni, hogy mi is az az általad írt: "motrofék", ami "segít legalább".


(Nálunk itt Bp.-en motorféknek mondanák.)

2016. ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyivel mész, milyen szituáció.

Ha nem indokolt, nem kell kinyomni a kuplungot. Bár satufékezésnél, mindenképpen megállás a cél, akkor azért más a helyzet.

2016. szept. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele. Semmi gond nincs a gyakorlatban azzal ha nem kuplungolsz. Figyelj inkább a szituációra!

Egyébként durva fékezésnél a "motorfék" nemhogy segít, hanem a fékezés ellen hat, mert a motort is le kell fékezni, ezért kikuplungolva érhető el a legrövidebb fékút, de arra ugye külön oda kell figyelni, szóval nem érdemes vele foglalkozni. Az átlag ember meg úgysem hajt végre annyi vészfékezést hogy "benne legyen a lábában" a vészfékezés csínja-bínja.

2016. szept. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!