Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adaptív tempomat manuális...

Adaptív tempomat manuális sebességváltó esetén hogyan működik?

Figyelt kérdés

Nemrég tesztvezetés során vezettem egy Hyundai Tucsont,amiben manuális váltó volt és mellette ilyen adaptív tempomat,viszont a helyzet úgy hozta,hogy nem sikerült mindenre választ kapnom az értékesítőtől,ezért tenném fel a kérdést,hogy egy ilyen autóban hogyan működik ez,ha pl.: 90 km/h-val megyek és elöttem meglassul a forgalom 40 km/h-ra,ezért az automatika lassít,viszont 6. sebességben van az autó,akkor értelemszerűen nekem kell visszaváltani,majd mikor újra gyotsít ,akkor szintén én váltok fel?

Remélem érthetően sikerült megfogalmaznom.


Köszönöm a válaszokat előre Is!



2016. ápr. 28. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom biztosan, mert nem volt még ilyenem, de feltételezem ugyan úgy működik, mint a nem adaptív változat.


A simával is tudsz gombnyomásra gyorsítani, lassítani. De lassítani nyilván adott sebességi fokozatban korlátozottan ajánlott. Ha még lassítani akarsz, akkor visszaváltasz manuálisan és újra benyomod a tempomatot, mivel kuplungnyomásra automatikusan kikapcsol biztonsági okokból.

Feltételezem, ha 90-nem mész 6-ban, akkor az adaptív tempomat is csak egy bizonyos szintig tud lassítani. Utána talán ki is kapcsol, ha előtted még ennél is lassabb autó halad.

2016. ápr. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bizonyos határok után kikapcsol.
2016. ápr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!