Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Terepjárónak off-roadozni...

Terepjárónak off-roadozni milyen autót ajánlotok? Manuális vagy automata sebességváltósat?

Figyelt kérdés
Rendeltetésszerűen használnám azaz nem közúton játszomazagyamgengszervagyok. Terepeznék,több személlyel. Megtetszett az alábbi linken egy custom-made Nissan Navara. Aki gyakorlottabb a témában,igazán segíthetne,javasolhatna vmit :P

2015. jún. 29. 19:20
 1/5 A kérdező kommentje:
2015. jún. 29. 19:25
 2/5 anonim ***** válasza:
Összeg? Mert az dönti el. Van pár jó igazi terepjáró s vannak a terepjárónak látszók.
2015. jún. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt régiebbi fajta Pajerom, manuális, és a sógromnak van ugyanolyan Pajeroja, csak automata. És hát addig amig azt nem vezettem, konzervativ voltam, utána rájöttem, hogy bizony nagyon jó dolog az automata offroad-nál is. Nem kell a kuplunggal b*szkódj mikor gyök kettővel mész kemény terepen. Igaz, hogy nemrég tönkrement neki a váltó, de potyán szerzett bele másikat, bontottan. Egy sima kuplungcsere többe kerül a manuálisnál.

Persze egy ilyen Navaránál már másak az árak is, de a lényeg ugyanaz.

2015. jún. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Használtban gondolkodom, 3.0 v6 dízel, és ezek szerint automata. Mekkora összegben jön ki magasított futómű,hosszabb rugók,erősített felfüggesztés,terep abroncs és a többi szükséges dolog? Esetleg másik márkát/típust ajánlotok?
2015. jún. 29. 21:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Nissan Patrol

Vannak font egesz olcson is, amiket mar kisebb-nagyobb mertekben felkeszitettek az off roadozasra.

Nekem Nissan Patrolom van, igaz mindennapi hasznalatra, tehat nincs emelgetve, bar elegszep nagy papucsok vannak rajta. Meg igy alap allapotba is nagyon jo terepezni.


Az atalakitasa kicsit neccesebb mert spiralrugosak (altalaban a 2.8, 3.3),

tehat ha emelni akarod, akkor kell emelo pogacsa, uj rugo, lengescsillapitok es persze uj szilent keszlet. Plusz az uj gurigak, ez olyan 4-5-6 kilo.

De a vegeredmeny egy brutalis dog.

2015. júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!