Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lány létemre mivel kezdjem a...

Lány létemre mivel kezdjem a motorozást? :D

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék motorozni, mivel még nincs tapasztalatom eszembe sem jutna megszerezni az A2-es jogsit. Az alapoknál akarom kezdeni, de merre?

Falun lakok, úgy gondolom a terepen lehetne gyakorolni. Mivel kezdhetném?



2016. ápr. 28. 21:04
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
Megtanulod a kreszt, és lerakod a jogosítványt. Mert ugyebár nem akarsz büntetést.
2016. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 veterán vas ***** válasza:
66%
Attól hogy lány vagy, még Te is nyugodtan kezdheted motorral. Általában a fiúknál is így megy, ők sem helikopterrel vagy vízibiciklivel kezdik a motorozást. :D
2016. ápr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Kismotorral kezdjél mindenképpen.

Azután eljutsz majd oda, mint ez a lány:

[link]

2016. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

En is lany vagyok. Eletem elso motorozasa kis babettaval volt, ismerose volt es kolcson adta. Csak a kertek alatt jartam vele, ahol a madar se jar, csak hogy szokjam milyen. Tok olyan volt mint a bicikli, csak ment magatol ;)


Aztan felnottem (30on tul) es raebredtem, hogy a motorozas kimaradt, es elmentem egy tanfolyamra. Kulfoldon elek, kicsit masok a szabalyok, de ez ne tartson vissza attol, hogy otthon elkezd. Egyik hetvegen kresz oktatas, masik hetvegen meg egy kis kresz, aztan tesztiras. Utana kov. hetvegen egy hatalmas parkoloban vartak mindenfele (250cc) motorokkal es gyakorlati oktatas. A negyedik hetvegen meg kis gyakorlas, majd a nap vegen teszt vezetes. Ennyi. Utana adtak egy papirt, azzal bementem a hivatalba, kitoltottem a hivatalos tesztpapirt, amit ott helyben ellenoriztek, csinaltak rolam fotot es egy het mulva jott a jogsi a levelben. Azota kb. 3-4 havonta berelek motort es jarom a kornyeket. Eszmeletlen felemelo erzes, nem tudom mihez hasonlitani. Csak azt sajnalom, hogy nem fiatalabban fogtam neki.


Friss jogsival az elso berlemeny egy 250es Honda volt. 2 napig csak mentem vele. Par honap utan kovetkezo berlemeny mar egy 600-as volt es utana kovetkezo alkalommal mar ramereszkedtem egy 800asra es azota csak azt berelem ki.


Mindenkepp oktatoval tanulj szerintem, ne ismerostol, mert a rossz beidegzodeseket is megtanitjak. Elobb tanuld meg ahogy a konyv eloirja, aztan mikor tapasztaltabb vagy raersz a sajat izlesedre/kepessegeidre alakitani a stilusodat.

2016. ápr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Valami kis 50 essel.
2016. ápr. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! :) A második hozzászólónak: nem gondoltam, hogy űrsiklóval vagy valami hasonló kaliberű járgánnyal kezdjem a motorozást, meg tudom különböztetni a járműveket egymástól, de köszönöm, hogy így aggódsz! :)
2016. ápr. 29. 08:55
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

3#

Reméljük, hogy nem jut el erre a "szintre". Biztos nagyon menő ilyen ruciban mutogatnia magát a motoron, de azt is megnézném, mikor így felöltözve eldobja a vasat pl 80-nál.



Amúgy meg nyugodtan kezdhetsz A2-vel, de akár A-val is. A-s jogsit sem egy baromi nagy túragéppel, vagy egy 1000-es ninjaval kell letenned. Nyugis, kezelhető 600-as gépek is vannak. Ha ésszel vezetsz, semmi bajod nem lesz egy 1000-es géppel sem. Ha meg baromkodsz, akkor egy 15 lovas géppel is megtalálod a legközelebbi fát.

Kezdő motornak én valami sportosabb gépet ajánlanék. Az enduok, supermotok lehet túl magasok neked (bár nem tudom milyen magas vagy), könnyen eldőlsz vele. :)

2016. ápr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
faszer pontoztatok le?
2016. ápr. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pedig az A2 nem rossz kezdésnek, habár az A még jobb. Ha nem lennék ilyen alacsony, én is A-val kezdtem volna, gyenge biciklis tudással... Elég más a kettő, biciklizni most is gyengén tudok, de elég az. Mit kezdtem volna egy kismotorral? Biztos poénos, de túrázni azért jobb, ha nagyobb van. Inkább nagyon fiataloknak érdemes kisebb kategóriával kezdeni, mivel nekik nincs más opciójuk. Vagy aki tudja, hogy sosem akar nagyobb motort (nekem is elég az A2 kategória, nem kell mindenkinek nagyon erős motor).


A terep eléggé más, mint az országúti motorozás, de annak is megvannak a szépségei :) Valami endúrót választanék, ami az utakra is jó s nem üzemórás... Persze aki kifejezetten terepezni akar, annak jobb a cross, de ez már nem az én asztalom, nekem cruiserem van (pici, csak 250ccm, de azért kezdetnek megteszi, bár kezdőként is érezhetők a korlátjai, türelmesnek kell lenni bizonyos helyzetekben), s a terep egészen érdekes műfaj vele, de már a Szentlélek-Mályinka útvonalat sem untam.

2016. ápr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként 155 cm magas vagyok, szóval elég kicsi egy nagyobb nyeregmagasságú motorhoz! :D
2016. ápr. 30. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!