Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen a motoros szubkultúra?...

Milyen a motoros szubkultúra? Igazak azok a sztereotípiák, miszerint minden motoros egy rossz ember és felelőtlenül száguldoznak az utakon, vagy egy átlagos ember is élvezheti a motorozást mondjuk egy egyedi cafe racer-en?

Figyelt kérdés
2016. márc. 7. 05:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok motoros, sőt őszintén szólva vannak ellenérzéseim a motorosokkal szemben. De nem minden motoros állat. Persze nem tudsz olyat mondani aki nem kenné el neki 80-nal lakott területen belül, vagy éppen 130-cal főúton stb stb. Abban különböznek, csak, hogy ki mennyi rizikót vállal is milyen gyakran.

Szóval az autósoktól meg fogod kapni, lesz aki direkt rátart, mert köcsög motoros megérdemli, meg különben is, miért ne... Meg lesz aki lesz*rja és úgy kezel, mint minden más közlekedőt és lesz az a réteg aki retteg, mert motoros jön, na az okozza legtöbb galibát.


Persze ez a nulla százalékos válasz lesz. Minden motoros állítja, hogy ő és a társaság akivel motorozik, a kivétel. Csak ezekkel a kivételekkel nem találkozol az utakon.

2016. márc. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hülyeség hogy a motoros az "rossz ember", sőt általánosságban jobb emberek mint az átlag. Az hogy a KRESZ-t nem tartjuk be maradéktalanul nem az emberi mivoltunkat minősíti. A motorosban nagyobb a szabadság iránti vágy, mint pl egy autósban.
2016. márc. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazak az általánosítások, kérdező?

Létezik olyan, hogy átlagos ember?


Egy motorozást kedvelő, ahhoz kellő vezetéstechnikai ismerettel rendelkező egyén élvezheti a motorozást egy egyedi cafe racer-en (is), ha: a motor kényelmes a teljes tervezett távon, az öltözéke az időjárásnak megfelelő, stb.

Ehhez hogyan kapcsolódik az esetleges szubkultúra, meg mások száguldozása...?

2016. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hülyék vannak autósok, biciklisek, motorosok, pilóták meg minden között.

Motorosként, kb soha nem tartom be a sebességhatárokat. Lakott területen belül 55-60-al megyek, ha valami 2*2 sávos főút van lakott területen belül, akkor van, hogy még többel megyek. Persze, ez illegális, mindent és mindenkit veszélyeztetek, még a pandák populációját is. 90-es úton is jóval nagyobb tempóval megyek. DE(!), úgy választom meg a tempóm, hogy ha valami nem jön össze, akkor max én kenődjek fel az akácfa jobb felső ágára, ne pedig a másik közlekedőnek essen baja. Ettől függetlenül szerintem nincs még egy olyan közlekedő mint én, elsőbbségadás szempontjából. Zebrán mindig elengedek mindenkit, ha valaki szemből balra fordul előttem, akkor elengedem stb. (ha a a mögöttem lévőket nem tartom fel ezzel).

Én úgy gondolom, hogy nem attól lesz valaki közveszélyes, hogy gyorsabban meg, mint amit megengednek (ami 90%-ban vicckategóriába tartozik). Amikor Mari néni a 4 sávos főúton cammog a csepellel, mert a bicikliúton nem fér el, majd hirtelen felindulásból keresztbe átmegy mind a 4 sávon, anélkül hogy szétnézne, jelezné vagy akármi, az legalább olyan közveszélyes, mint amikor én 50 helyett 70-el megyek (csak engem elítélnek, küldik a csekket, meglincselnek stb, őt meg leszarják).

Autósokkal nekem nem sok bajom van, sőt. Amikor elkezdtem motorozni, azt hittem majd mind1ik leszorít stb. De 90%-ban elengednek, jelzik a kanyarban ha előzhetek stb. Persze van egy két visszamaradott, aki dudál meg anyázik ha lámpánál előre sorolok, de ez van.

Véleményem szerint a motorosok sokkal segítőkészebbek, összetartóbbak és jobban tudnak vezetni (lehet neked úgy tűnik, hogy majd letöri a visszapillantód, amikor előz, de ő pontosan tudja, hogy hol a határ), mint a forgalomban lévő többi ember.

2016. márc. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!