Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a nulláról indulnék, akkor...

Ha a nulláról indulnék, akkor hogyan kellene kezdeni a motorozást és oktatást? Melyik lenne a jobb sorrend?

Figyelt kérdés

A problémák:


- Ruhavásárlás

- Jogosítvány

- Motor beszerzése

Tegyük fel, hogy ezek közül csak kettőre lenne pénzem első körben.


Megérné legelőször a motort beszerezni (rendszámost) és vállalni a hazahozás és kötelező díjak fizetését, majd ezzel a motorral menni a tanfolyamra, amivel a bérlés költsége takarítható meg (de hogyan viszem jogsi nélkül??) és oktatás előtt a szükséges ruházat beszerzése

VAGY

Először a jogsit érdemes megcsinálni, majd jöhet később a motor és teljes felszerelés?



2015. aug. 2. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. Amennyibe kerül a motor "bérlése" oktatáson annál többet tankolnál a motorodba, oktatás után..

2. Szükséges ruházat alatt mit értesz? Cipő, sisak? (oktatásra csak cipőt kell vinni többit adják)

3.Rendszámos motor alatt mit értesz? Külföldi rendszámos 50-es?

2015. aug. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Tehát azt javaslod, hogy vegyek egy cipőt/csizmát meg esetleg egy bukósisakot és kezdjem el a jogosítványt?

Azért merült fel ez a kérdés, mivel ha jól néztem mintegy 80-90 ezerrel olcsóbb lenne a korlátlat A kategória saját motorral, ami azért benzinben is több, mint elég táv... és akkor már ott van az ember, mintha A1 vagy A2-őt csinálna motor nélkül.


A rendszámosat úgy értettem, hogy minimum 125ccm, de még nem tudom hogy melyiket lenne értelme megcsinálni, mert volna lehetőség B125-re is.

2015. aug. 2. 19:44
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze a B125-ön megspórolt pénz elmenne plusz órákra, de legalább az elmélet nem húzódna hetekig...
2015. aug. 2. 19:45
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nagy motorról van szó, akkor először a papírt szerezném meg, utána a motort, és felszerelésből is csak egy dzsekit sisakkal, ez kezdésnek elég, hisz nincs mindenre pénzed most.
2015. aug. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen jogsit akarsz, A korlátlan tudtommal már nincs csak A1 (125ccm), A2 itt kW van megadva meg A korlátlan. (Meg persza AM) B125 elég szerintem, attól függ mit akarsz a motorral, ha csak A-ból B-be menni 90 körül arra elég a 125ccm márha újabb gépet veszel (Suzuki, stb.. nem pedig MZ)..
2015. aug. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem simsonom van per pill, jogsi folyamatban, felszerelés 0, Ha előbb megvan a motor akkor ha van valami eldugottabb hely a környéken, akkor ott tudsz gyakorloni, ez az előnye, szerelgeted addig, szépen átnézed, finom hangolások stb.. (1. és 3. vagyok)
2015. aug. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

B kategóriát most szerzem meg hamarosan, de a motorozás kezdett inkább érdekelni.

Ahogy nézem elég lenne az A1 kategória, viszont nem akarom magam megfosztani a nagyobb motor lehetőségétől... így ha kis különbség van az anyagi ráfordításban, akkor miért ne.

2015. aug. 2. 19:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Na akkor fussunk neki még egyszer!

Hány éves vagy???

A1/B125 - 16+ év 75k/35k

A2 - 18+ év 75k

A - 24+ év (vagy 2 éves A2 esetén 20 év) 100k

Igen BP árak, vidéken +20-40%-al is több lehet!

Ami kell! Motoros cipő/csizma és sisak. Ezeken kívül a legtöbb iskola mindent tud adni!

Szerintem vedd meg az alap 2 dolgot és csináld meg a jogsit, már amelyik a korod engedi. Ha még sohasem motoroztál, akkor "A2".

Ez után veszel egy fain 400/500-as gépet, jársz vele ~2 évet és ha tetszik, akkor irány az "A" és egy nagyobb motor.

2015. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Néhány hónap múlva leszek 24.
2015. aug. 2. 20:33
 10/12 anonim ***** válasza:

Na, akkor csináld meg egyből az "A"-t. DE!!! ne kezdj el egyből nagy motorral motorozni, mert nem tudod megülni!

Egy 400/500-as motor 150kg körül van és 50Le környéke, az ideális kezdés, de persze azzal is lehet nagyot zakózni.

Egy 600-as már 200kg körül van és 80-125Le. Aztán fölfelé...

Tehát még egyszer, mivel nincs tapasztalatod, csak egy kisebbel kezd aktívan motorozni.

2015. aug. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!